שי איגנץ

 

 

אמן. בוגר בצלאל ותכנית לימודי ההמשך של בצלאל. הציג בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות. מלמד צילום באוניברסיטת חיפה ובמכללת ספיר. זוכה פרס שרת התרבות לשנת 2012, ופרס מורשה של מוזאון תל אביב לשנת 2005.

המפגש עם התלמידים יתמקד בצילומי דיוקן וביחסם לצילום הישיר, התיעודי, אשר למעשה מהתל בנו כצופים. "הצילום שלי מתחיל במצולם נגיש, פשוט, בלתי אמצעי, לא בהכרח מוכר לי. המצולם שייך לקבוצה שלכאורה אין בה סממנים יוצאי דופן. הבנאליות של המצולם פועלת באופן ה'מעלים' את הנוכחות האינדיבידואלית של היחיד. אני מציג את הדיוקן בסדרות. הסדרה בעלת מכנה משותף ויזואלי, קבוצתי, מגדרי, אך רק למראית עין. המסורתי, המוכר והבנאלי הם הבסיס להתחלת פעולת הצילום. אני פועל במרחב ממשי, תיעודי, אך לוקח לעצמי חופש פעולה ליצור מציאות מקבילה למציאות הממשית. הצילום שלי נוגע בהשתנות שבין המראה השגרתי של המצולם לבין ייצוגו. אני מחפש את המורכבות החמקמקה , זו המסתתרת במבט הישיר ובמחוות הגוף."

המפגשים מיועדים לתלמידי י - י"ב.

 

      

    

  

 

מן העיתונות:

"המסייה ואני", ריאיון עם האמן. פלישה בהסכמה. ביקורת על עבודותיו של האמן.

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.