שם המחבר: תלמידי כיתות ז', בית ספר נופי ארבל, גנוסר

ממש כמו החיים האמיתיים

 

שקד: ביום ראשון צפינו בסרט "החיים על פי אווה" בבית גבריאל. לפני שהלכנו לסרט הקריאו לנו את התקציר כדי שנבין מי הדמויות ועל מה הסרט עומד להיות. לדעתי זה טוב כי ככה כבר יודעים על מה מסופר ואפשר להבין יותר דברים. הסרט היה יפה. חבל לראות אנשים שחיים בכל כך דלות, אבל הדמויות היו מעניינות מאוד. לכל אחד ואחת יש מחשבות ודברים שהם לא מראים, ובעצם כל אחד יכול לעזור לשני.

נויה: הסרט מאוד יפה, הוא ממש כמו החיים האמיתיים. הבמאי בחר משפחה טובה לסרט כי זו משפחה עם קשיים מאוד גדולים אבל הם מצליחים להיות שמחים בחיים. אני מקווה שיהיו עוד סרטים כאלה כדי שאנשים יבינו מה אנשים אחרים עוברים.

ליאור: הסרט מאוד השפיע עלי. הדבר המיוחד בסרט זה שאלה לא שחקנים, אלה החיים האמיתיים של המשפחה. בסרט מסופר על ילדה ממשפחה מאוד ענייה שאימא שלה מפרנסת יחידה. לשרי, אחותה של אווה, הייתה בת מצווה בכיתה ז' ולא בגלל שהיא צעירה יותר אלא מכיוון שלא היה למשפחה כסף משום שהאימא הייתה מובטלת אז.

ורוניקה: הסצנה שהכי הרשימה אותי היא הסצנה של הבת מצווה, שכולם ביחד ומאחלים ברכות, ופתאום האבא מגיע, זה היה מאוד מרגש בשביל שרי.

יותם: רוב האנשים לא חושבים על העניים או על אנשים שיש להם בעיות כלכליות, ואת האנשים האלה שאף אחד לא חושב עליהם, הסרט מייצג. עוני יכול להיות מהרבה סוגים, העוני בסרט הוא עוני כלכלי, וכנראה זה מה שהיה טוב לסרט. התרשמתי מהמשפחה, שהתנהגה ממש באמינות, נראה כאילו הם לא הרגישו שהייתה מצלמה, ואני לא מרחם על אווה. התרשמתי שהיא מתמודדת יפה מאוד עם מצבה, אפילו הזדהיתי איתה לפעמים במצבים מסוימים.

מיטל: הסרט ממש יפה וממש נכון כי באמת יש אנשים שאין להם כסף. ולמרות שהמצב היה לא טוב למשפחה הזאת, הייתה להם שמחת חיים יותר מלהרבה משפחות. בסרט רואים שכסף לא קונה אושר. לאווה לא היה חשוב כל המותגים, מה שהיה חשוב לה זה שהמשפחה שלה תהיה שמחה, ובשביל המשפחה שלה היא הייתה עושה הכול. מאוד נהניתי מהסרט ולמדתי ממנו הרבה.

ניב: לדעתי הסרט מראה שתמיד צריך לדעת לא לוותר על דבר חשוב שאתה רוצה בו, לחשוב על אנשים אחרים, ולדעת שיש עוד הרבה אנשים שונים ממני בעולם הזה.

זוהר: אני הכי התרגשתי מהסצנה שבהתחלה חברה של שרי לא רצתה לבוא אליה בגלל הפרעות שהיו בדרום תל אביב, שבגללן אף אחד לא רצה לבוא אליה כי כולם חשבו שזה יכול לפגוע בהם. אבל אחר כך הם רצו לבוא אליה ושרי שמחה מאוד. לדעתי הסרט מראה שצריך להסתדר עם מה שיש ולא לבקש יותר מדי דברים. זה סרט ממש מרתק, כדאי לעוד כיתות ובתי ספר לראות אותו. 

 

המפגש עם היוצר אמיר הר-גיל וסרטו "החיים על פי אווה" מיועד לתלמידי ז - י"ב.

ספטמבר 2012

 

 

הסרט "החיים על פי אווה" נבחר להיות חלק מתכנית הלימודים במגמות תקשורת.

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.