אסתר שניידר

ציירת ופסלת, בוגרת המדרשה לאמנות ובוגרת התואר השני בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. זוכת פרס האמן הצעיר לשנת 2011. 

כיתות א - ו
נושא המפגש: דיוקן, גילוי או כיסוי.
דיוקן הוא אחת התמות החשובות בציור. במפגש, תציג האמנית ציורי דיוקן – מהדוגמה המוקדמת ביותר של פיום שבמצרים, דרך דיוקנאות מהרנסנס, ועד דיוקנאות שהיא מציירת, שלעתים מתרחקים מאוד מדיוקן ריאליסטי/מציאותי.
בשיחה יידונו סוגיות כגון: מה זה אומר לצייר בן אדם מסוים? איך מזהים? האם לזהות פירושו להכיר? אם היכרות עם אדם מעוררת בנו רגש, כיצד רואים רגש בציור? על מה מעידה המסיכה? מה מקומו של משחק בתהליך היצירה?   
 
כיתות ז – י"ב
נושא המפגש: הזיקה בין חומרים ובין תרבויות. 
האמנית תציג עבודות מחומרים כגון: דיו, חלב, אקריליק, צבעי מים, גירי שמן, ותראה כיצד מתוך החומרים עולות זהויות תרבותיות שונות. במפגש יידונו הקשר בין עולם החומר והתוכן, ובין אפשרויות של משחק ביצירת משמעות חדשה, כמו גם מקומם של מושגים כגון - גאומטריה, שיבוש, הפשטה, מודרניזם, ציור חובבים – במעשה האמנות.


           

        

                      

                    

                        

לאתר של האמנית.

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.