צחי פרבר

 

צחי פרבר הוא מאייר העוסק גם בכתיבה. הוא בעל תואר ראשון מהמחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל, ולמד תואר שני בקולנוע באונ' תל אביב. במפגשי האמן שהוא עורך, הוא מציג בין היתר תמונות ילדות, ומתאר כיצד הסיפורים הקשורים אליהם הובילו אותו הן לדברים האישיים והן לדברים המסחריים שבהם הוא עוסק כיום. הוא עובד כמאייר וכקריקטוריסט בעיתונים ובמגזינים רבים, כמאייר ספרי ילדים לדתיה בן דור, וכמרצה בבצלאל במחלקה לאמנויות המסך ובמחלקה להיסטוריה ותיאוריה. בעבר, הוא עיצב את העונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה "החרצופים", ושימש כאוצר במוזאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס.

ילדה בועטת, איור מתוך ספר ילדים שלא יצא לאור, 2001, דיו וצבעי מים על נייר   

איור לספרה של דתיה בן דור, "מעבר חציה - המצאה נהדרת", 2008, עפרונות ומחשב

איור שער ל"פילון", 2008, עפרונות על נייר ומחשב                 כדורגל של פעם, כפולת עמודים ל"בלייזר", 2010, עפרון על נייר ומחשב

 

שולמית אלוני, בובה ל"החרצופים" (יחד עם מיכאל נזריאן), 1995, לטקס        יצחק רבין, סקיצה לפיסול בובה ל"החרצופים", 1995, עפרון על נייר

 

צחי פרבר מקיים מפגשים עם תלמידי כיתות ד - י"ב. עוד מאיוריו של האמן.

לריאיון מילולי וויזואלי על תהליך יצירתו של המאייר, השפעותיו וטכניקות עבודתו באתר "הפנקס", כתב עת מקוון לספרות ותרבות ילדים.

  

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.