שם המחבר: ליאורה אלקלעי

?Do You Wann'a Dance


המורים לחינוך גופני בתיכון שוהם לא קיבלו בשמחה את העובדה שאולם הספורט הופך למשך יומיים לזירת מחול, ועוד בימים הגשומים ביותר בשנה. מה גם שפרקט האולם כוסה בלינולאום ובארבעת הצדדים הוצבו ספסלים, עבור קהל הצופים. אלא שבתוך שעות ספורות, לאחר שצפו יחד עם תלמידי כיתות י' ו-י"א במופע "כמויות" של להקת המחול בת שבע, הצטרפו גם הם להתלהבות הכללית של התלמידים והמורים, ואפילו הודו שבעצם היה כדאי מאוד להפסיד שיעורי ספורט כדי לצפות במופע המחול הייחודי הזה.

המופע "כמויות" מתקיים ברחבה המוקפת מכל עבריה בקהל. הרקדנים יושבים בין הצופים ואף מזמינים אותם להשתתף במופע, שהוא קולאז' של קטעי ריקוד קצרים שלכל אחד מהם אופי תנועתי ומוזיקלי משלו. תלמידי תיכון שוהם שיתפו פעולה עם הרקדנים והביעו את התפעלותם מהמוזיקה ומההתרחשות התוססת בצחוק ובחיוך, מעט נבוך לעתים בגלל הקירבה לרקדנים, בתנועה ובריקוד, ובמחיאות כפיים סוערות - כהערכה למקצועיות הרקדנים ולהנאה הגדולה כל כך מהמופע.

 

* ליאורה אלקלעי היא רכזת סל תרבות שוהם
* צילום: שי ארז, אב הבית של אולם הספורט בתיכון.

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.