שם המחבר: עדי ויניצה

לפתוח דלתות אחרות

 
בתיכון מקיף עמל אופקים התקבלה השנה ההחלטה לשים דגש על תחום האמנות הפלסטית בתוכנית סל התרבות של ביה"ס. במסגרת שבוע מרוכז שהוקדש כולו לנושא, נפגשו כל תלמידי ביה"ס עם מספר אמנים, ובהם ארז ישראלי, חן שיש, מירב סודאי, יובל שאול, בועז ארד, אורן אליאב ואחרים. את המהלך הובילו מנהלת ביה"ס אדית אבן, הרכזת הבית-ספרית מרים זגורי, ורכזת האמנות שרית מור-יוסף. לקראת שבוע האמנות קיבלו המורים המחנכים הדרכה כיצד להכין את התלמידים למפגשים.

"בעבורי, כמורה וכרכזת אמנות" אמרה מור-יוסף עם תום המפגשים, "היה שבוע האמנות בגדר הזדמנות להביא אמנות לכלל התלמידים, ובאופן החי ביותר. אני חושבת שהמפגשים פותחים לתלמיד דלתות אחרות. גם מורים שכעסו בתחילה ש'לקחנו' להם שעות לטובת המפגשים וההכנה סביבם, אמרו בדיעבד שהיה מרתק". אדית אבן, מנהלת ביה"ס, מסכמת: "שבוע האמנים בביה"ס עורר הדים חיוביים, הן בקרב התלמידים והן בקרב המורים. במסדרונות ביה"ס ובשיעורים התקיימו בעקבותיו שיחות רבות. אין ספק כי מפגש זה עם תחום האמנות הפלסטית העלה מדרגה את תוכנית סל התרבות של ביה"ס".

בעמוד הבית: "אניה", מירב סודאי.

9/3/2009

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.