שם המחבר: לילך בן עמי

אמיל והבלשים הצעירים מעכו


בבוקר חורפי אחד בשלהי דצמבר התמלא האודיטוריום בעכו במאות בלשים צעירים לשעה. תלמידי כיתות ד-ו מבתי הספר היסודיים בעכו ליוו את גיבורה הקטן של ההצגה "אמיל והבלשים" (בהפקת המדיטק- חולון) במסעו לגילוי פושע שגנב את ארנקו.
 
ההצגה מבוססת על ספרו הידוע של אריך קסטנר, שבמרכזו עומד אמיל טישביין, ילד עתיר תושייה. גנבת הארנק מתרחשת במהלך מסעו של הילד ברכבת, במטרה לבקר את סבתו ובת דודתו. אמיל מחליט לגלות את הגנב ויהי מה, וללכוד אותו בעזרת חבריו.

"אמיל והבלשים" היה ספרו הראשון לילדים של קסטנר (1899-1974). אחריו כתב קסטנר שישה עשר ספרים נוספים לקהל הצעיר, ובהם "פצפונת ואנטון", "אורה הכפולה", ועוד. הוא נחשב לאחד מגדולי מהסופרים לילדים ולנוער.

אורה, מחנכת כיתה ו' וסגנית מנהלת בית ספר שז"ר, מספרת: "כבר בשנה שעברה נפגשו התלמידים עם יצירותיו של קסטנר. כמו כן הם השתתפו במפגש מעניין עם מיכאל דק, שתרגם של כל ספרי אריך קסטנר לעברית, ועם המאייר דני קרמן, שדיבר על האיורים של ולטר טריאר. לקראת ההצגה חזרנו ושוחחנו עם התלמידים על הסופר ועל ספריו, מה שהגביר את ההנאה מהצפייה בהצגה".

7/1/2009

 

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.