התאטרון: מאתגר או מבדר?

כנס בנושא " התיאטרון – מאתגר או מבדר? השפעת התיאטרון על החברה הישראלית". התקיים ביום שלישי ה-25 בדצמבר בבוקר, בתיאטרון הקאמרי בת"א.

 

הכנס הוא יוזמה של סל תרבות ארצי, החברה למתנ"סים, מינהל התרבות, מרכז השלטון המקומי והתיאטרון הקאמרי.
מטרת הכנס היתה לעורר ולהעלות לסדר היום הציבורי את הדילמה היסודית שבלב השדה התרבותי העכשווי בכלל, ובשדה התיאטרון בפרט -  השאיפה להפיץ תרבות ולהרחיב את מעגל הצרכנים שלה מצד אחד, אל מול המחויבות לאמת אמנותית, מצד שני. איכות מול דמוקרטיזציה – האם הן יכולות לעלות בקנה אחד וכיצד?

הכנס היווה למעשה הזדמנות ראשונה לדיון בהשתתפות כל השחקנים בשדה: מנהלי תיאטראות ומוסדות תרבות, מנהלי סדרות מנויים ברחבי הארץ, מנהלי אולמות והיכלי תרבות, מנהלי מחלקות חינוך ותרבות וראשי ערים.

 

למי שמאמין בכוחה של האמנות להשפיע, ברור כי לעובדה שעד היום לא עלתה הסוגיה של איכות מול דמוקרטיזציה על סדר היום הציבורי, יש מחיר. כי הרי למעגל הקסמים של השפעה הדדית בין היצירה התיאטרונית לבין השוק הצורך אותה, ישנם מעגלי השפעה רחבים יותר על אופייה של החברה והתרבות הישראלית.      

 

המודעה לעיתונות

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.