שם המחבר: אריאלה טומשוף

אופרה בכל בתי הספר היסודיים בנתניה

לקראת שנת הלימודים הנוכחית החליטה עיריית נתניה, בשיתוף סל תרבות ארצי, על התגייסות ייחודית: הוחלט כי במהלך השנה יצפו ב"סינדרלה" כל תלמידי כיתות ה-ו  בעיר. מטרת היוזמה הזו לאפשר הזדמנות לכלל ילדי העיר להתוודע למדיום האופרה, שעל פי רוב הוא נחלתם של מעטים. הכוונה היא להעלות את ההפקה היקרה הזו בהיכל התרבות של נתניה בחודש מרץ, לא פחות משמונה פעמים. מהלך זה מתאפשר הודות לעובדה שהעירייה תשתתף במימון הפרוייקט, (יתר העלויות מכוסות על ידי סל תרבות ארצי ומכספי התלמידים).

"סינדרלה", בבימויה ועיצובה של רקפת לוי, היא הפקה ראשונה מסוגה באופרה הישראלית - אופרה לילדים המבוצעת בעברית, עם תזמורת ותפאורה מלאה, ממש  כמו לקהל המבוגרים. האופרה נודדת ברחבי הארץ במטרה לאפשר לקהל הרחב, ובעיקר לקהל הילדים, להתוודע לאמנות מלכותית זו, המשלבת בין מוזיקה, תאטרון ומחול. לקראת ההופעה מקבלים המורים חומרי הכנה כתובים, כולל תוכנייה צבעונית לילדים וכן תקליטור ובו מבחר קטעים מתוך האופרה. מנחים מטעם מטה סל תרבות ארצי נפגשים עם המורים ומנחים אותם  כיצד להכין את התלמידים.

פרוייקטים ברוכים מעין אלה מתאפשרים כמובן הודות ליוזמה והתגייסות של הרשות המקומית. אנו מקווים שרשויות נוספות יצטרפו למגמה זו.

 7/10/2007

 

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.