שם המחבר: דני ממלוק

על קומפוזיציה ואמנות ויזואלית- מפגשי אמן במעלה יוסף

מהי קומפוזציה? מהם הרבדים השונים של הציור? כיצד באים רעיונות לידי ביטוי בעבודת האמנות? אלו חלק מן השאלות שעלו במפגשים של האמנים אורן אליאב, חגי ארגוב ואורית ולדר- חסון שהתקיימו במהלך חודש דצמבר בבתי הספר היסודיים "מעונה" ו"מעלה הגליל" במעלה יוסף. שלמה ישועה, רכז סל תרבות בישוב, סיפר כי הוא ומורי בתי הספר התרשמו עמוקות מהשיחה שנוצרה בין התלמידים והאמנים. לדבריו, המפגשים האינטימיים עוררו את סקרנותם של התלמידים, אשר נטלו חלק פעיל בדיונים שנוצרו במהלכם.

קורת הרוח הרבה מהמפגשים הובעה גם על ידי האמנים, אשר ציינו כי המפגשים היו פוריים  וייחודיים ביותר. לאחר המפגש בבית הספר "מעונה", אמר הצייר אורן אליאב כי היה זה "אחד המפגשים המעניינים יותר שהיו לי". לדבריו, בנוסף לסקרנותם הרבה של התלמידים, נוצרו הקשרים מעניינים בין העבודות שהוצגו לבין חוויותיהם והגיגיהם האישיים. הצייר חגי ארגוב הוסיף, כי השיחה שהתלמידים ניהלו הייתה יוצאת דופן לגילם הצעיר. האמנית אורית ולדר - חסון סיפרה כי הילדים עמם נפגשה "מחוברים לעולם הויזואלי, וניכר כי יש להם תיאבון לאמנות חזותית". 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.