גיא רז

צלם, חוקר ואוצר צילום, בוגר קמרה אובסקורה (1993), בצלאל (תואר ראשון) והאוניברסיטה העברית (תואר שני). צילומיו נמצאים באוספים ציבוריים ופרטיים בארץ ובעולם. 
ערך את הספר "צלמי הארץ – מראשית ימי הצילום ועד היום" (מפה והקיבוץ המאוחד, 2003) ובהוצאת סל תרבות ארצי את הספרון - היסטוריה קצרה של צילום מקומי (2010).
בין הצלמים שאת תערוכותיהם אצר: אברהם סוסקין, הצלם התל אביבי הראשון, זולטן קלוגר, הצלם של הקרנות הציוניות, סוניה קולודני, שהייתה הצלמת העברייה הראשונה ותערוכות נושא כמו שירת האגם ודיוקן תימני. כצלם, עוסק גיא רז בשאלות של זיכרון ושיכחה בחברה הישראלית דרך פרספקטיביות פוליטיות של זמן ומקום.                     

עם התלמידים הוא משוחח על מגוון נושאי חתך בהם: על צילום פוליטי ומשמעותו, על אודות תערוכות היחיד שלו "כיכר העיר", המתעדת שנה בקורות כיכר מלכי ישראל מיום הירצחו של יצחק רבין, ו- "ליגה טרזין", קבוצת הכדורגל של גטו טרזיינשטאט.
במפגש עולים לדיון נושאים כגון "מאחורי הקלעים" של מושא הצילום, הבחירות התוכניות והטכניות הכרוכות בעבודת הצלם, אשליית האובייקטיביות שבצילום התיעודי, ומשמעותה של מורשת שפת הצילום דווקא במציאות שבה כולם מצלמים ומבינים לכאורה את שפת הצילום. 


המפגש מיועד לכיתות י - יב.

מבחר מתוך עבודותיו של גיא רז: 

       
   

                  

 

לכתבתו של גיא רז, "דרכים צדדיות".

לצפייה בתערוכה ליגה טרזין.

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.