שם המחבר: ענבל המאירי

שעתן היפה של הנימפות: מופע המחול "ג'יזל" במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב

מכל רחבי הארץ הגיעו תלמידים ביום שלישי האחרון (28 בנובמבר) למשכן לאמנויות הבמה בתל אביב -  מאילת הרחוקה מאוד ועד נצרת ואעבלין הצפוניות. תלמידי תיכון מטירת הכרמל, קריית גת, כפר סילבר, לוד, אשדוד, באר שבע, הוד השרון וראשון לציון, ותלמידי מגמות מחול מחטיבות הביניים השונות – כולם היו שותפים לקסם שהתרחש על הבמה, וגם מחוצה לה - באולם היפה והחגיגי כל כך. הערב הזה היה כולו של תלמידי סל תרבות, שמילאו את האולם בהתרגשות ובמילים שמספרות על נימפות ואיכרים ודוכסים ורוחות של נערות צעירות שנזנחות על ידי אהובן.
ההכנה שהוקדשה לקראת הצפייה במופע הוכיחה את עצמה; התלמידים הכירו את סיפורה של ג'יזל והגיעו מלאי ציפייה והתרגשות. וההפקה המרשימה על כל היבטיה – התעלתה על הציפיות – התלבושות, התפאורה, התאורה, המוזיקה וסגנון הריקוד, כולם קצרו תשואות רמות מאת התלמידים, ובמיוחד שני סולני הבולשוי המופלאים ורקדני להקת הבלט הישראלי – 35 במספר. גם תלמידים שעולם המחול אינו מדבר אליהם שמחו על ההזדמנות להכיר בלט קלסי רומנטי במיטבו.

 

שרה אריש, רכזת סל תרבות לוד: 
"למחרת היום פנו אלי הורים של תלמידים שהיו במופע וסיפרו על תגובות נרגשות של הילדים".
איה תורג'מן, רכזת מחול מתיכון מאיר בקריית גת: 
"תלמידי המגמה המשיכו לדבר עוד הרבה על המופע. אין ספק שזאת הייתה חוויה מאוד משמעותית עבורם".
מרטין לטרט, רכזת סל תרבות כפר סילבר:
"בנסיעה חזרה נערכו דיונים סוערים על הנימפות ותפקידן בסיפור המופע. בבוקר ניגשו אלי תלמידים שלא היו במופע ואמרו שגם הם רוצים לראות".

פנינה בר, רכזת סל תרבות מתיכון שיפמן בטירת הכרמל:
"גם תלמידים שעולם המחול אינו מדבר אליהם שמחו על ההזדמנות להכיר בלט קלסי במיטבו, ושמחו גם על עצם חוויית הביקור במשכן לאמנויות הבמה".


 

 

 

 

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.