שם המחבר: דני ממלוק

"כמויות" של אנסמבל בת שבע במקיף גליל מערבי

הרקדנים נכנסו אט אט למרחב הריקוד, כשהם לבושים תלבושות צבעוניות, מסוגננות. בזה אחר זה התיישבו הרקדנים לצד התלמידים המופתעים. "מה זה? מה הוא לובש?" תהה אחד התלמידים. תלמידה אחרת החלה לצחקק. לפתע הרעידה שריקה את חלל אולם הספורט, ומיד לאחריה התמלא האולם בחגיגת מחול צבעונית.
כך נפתח המופע כמויות של אנסמבל בת שבע, בו צפו לאחרונה תלמידי חטיבת הביניים מבית הספר מקיף גליל מערבי. המופע התקיים  במסגרת פרוייקט שי לישראל .
כמויות נוצר במיוחד לקהל של נוער, והוא מותאם לתנאי הצפייה באולמות ספורט סטנדרטיים. עיקרו של המופע הוא הקשר הייחודי הנוצר בין הרקדנים לקהל; הקהל יושב סביב משטח הריקוד, והרקדנים מתיישבים לעיתים בין התלמידים. בחלקים מסויימים הם מזמינים תלמידים לריקוד משותף, או יוצרים קשר עין אישי, ישיר וקרוב עם הצופים.
הרקדנים זכו לתשואות רבות בסיום המופע. התלמידים צילמו את המופע והפיקו ממנו קליפ ואף ערכו ראיון עם שניים מהרקדנים. לצפייה בקליפ לחץ כאן.
 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.