שם המחבר: מיכל דסברג

האמן יובל שאול נפגש עם תלמידי תיכון ויצ"ו קנדה בנתניה

תלמידי תיכון ויצ"ו קנדה שבנתניה נפגשו עם האמן יובל שאול. זהו המפגש הראשון של התלמידים עם אמן פלאסטי וחשיפתם הראשונה לאמנות עכשווית.
האמן הראה לתלמידים פסלים שיצר ועבודות נוספות המבוססות על דימויים מעולם החי, ושוחח עימם על היחסים שבין האדם לטבע, על התפתחות המיניות ומשמעותה בחברה שלנו, על הקשר בין יצרים ודחיית סיפוקים לשאלה מהו כוח וכיצד מחשבות והרהורים כאלו באים לידי ביטוי באמנותו.
הרכזת בביה"ס, סיגל רוקח, כתבה:" המפגש היה מפרה ועורר מחשבה על תחומים רבים בחיינו. התלמידים הקשיבו ברוב עניין, השתתפו, שאלו וזכו להכיר עבודות פיסול ואמנות ייחודיות של האמן".
האמן מצידו אמר כי זהו אחד מהמפגשים אותם לא ישכח,  גם בזכות ביה"ס הקטן והמטופח והמפגש עם צוות המורים וההנהלה וגם משום שהתלמידים פיתחו את השיחה לעומקים שלא ציפה להם.בסוף המפגש ניגשו התלמידים לאמן בכדי לשאול שאלות נוספות ולבקש את כתובת אתר האינטרנט שלו.

כל המשתתפים במפגש מאמינים כי הצלחת המפגש פתחה בפנינו את השער - אותו השער לו אנו מייחלים בחיפוש אחר הדרך הטובה ביותר לקרב את התלמידים למכמני האמנות.

למידע אודות יובל שאול לחץ כאן

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.