מרב שין בן-אלון

אמנית רב תחומית העוסקת בציור וכתיבה, בוגרת בהצטיינות של המחלקה לאמנות בבצלאל, למדה בסטודיו סקול בני-יורק, תלמידת מחקר בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל-אביב. זכתה בקרן תרבות אמריקה ישראל, בתמיכה של קרן רבינוביץ' ובפרס 'עידוד היצירה' מטעם משרד המדע התרבות והספורט. הציגה במוזאון ישראל, במוזאון פתח תקוה, במשכן לאמנות בעין חרוד ובגלריות רבות בארץ ובעולם. במשך שלוש שנים שימשה כאוצרת הגלריה בתאטרון תמונע בתל-אביב. מנחה 'מפגש עם אמן' במסגרת סל תרבות ארצי משנת 2003.

כותבת בלוג פרוססיה על תהליכי יצירה.

במפגש גלוי לב מתארת האמנית את החיבור הקיים בעבודתה בין החיים ליצירה ובין ציור לכתיבה וחושפת את הקשרים העדינים שבין שפה לדימוי ובין החיים לתהליכי היצירה.

במפגש עם התלמידים מציגה האמנית עבודות מקור המייצגות תקופות שונות בקריירה שלה כאמנית: ציור בטכניקות מסורתיות, ציור על גבי חולצות משומשות מתוחות על מסגרת, ועבודות מיצב שנוצרו במיוחד לחלל מסוים, והמשלבות בין חומרים שונים ובין טקסטים. המפגש בנוי כשיחה ומתנהל בישיבה במעגל, כאשר התלמידים מוזמנים לבטא את תגובתם על העבודות. תוך כדי שיחה מספרת האמנית על תהליך היצירה ועל עולם הדימויים ממנו היא שואבת השראה. היא מספרת על התכנים הרגשיים שהובילו למעבר מטכניקה אחת לטכניקה אחרת. כמו כן היא משוחחת על מרכיבים שונים של שפת האמנות הפלסטית כגון: קומפוזיציה, צבע ודימוי, וכיצד היא יוצרת באמצעותם את עולם הדימויים האישי שלה.


המפגש מיועד לכיתות ג - י"ב.

 מבחר מעבודותיה של מרב שין בן-אלון:

לאתר האינטרנט של האמנית לחץ כאן

לצייר סיפורים ולכתוב ציורים, כתבתה של האמנית על המפגשים עם תלמידים 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.