מפגש עם הסופרת שהם סמיט

בשנת 2021, תשפ"א, מוצגים מיטב המפגשים והמופעים מהיצע הסל במסגרת מערכת השידורים הלאומית של משרד החינוך.

על המפגש עם הסופרת שהם סמיט: במפגש תחשוף שהם את תהליך יצירת ספרה "ילד עיר", סיפור העוסק בשנה בחייו של עמוס, ילד סנדוויץ' תל אביבי על סף גיל ההתבגרות. הסיפור מתבסס על אגדה מ"הילקוט השמעוני" המספרת על מלך שכעס מאוד וכיצד התמודד עם הכעס שלו. שהם תקריא את ספרה ותעורר שיח על הדרך שבה הספרות משקפת את החיים האמיתיים, על דרכים להתגברות על כעסים ועל גיל ההתבגרות במציאות הישראלית.

 

לצפייה במפגש:  

 

שהם סמיט, ילידת 1966, גדלה והתחנכה בירושלים, עיר הולדתה. סמיט הנה סופרת לילדים, מבקרת ספרות בהארץ, מתרגמת, מנחת סדנאות כתיבה ומשתתפת קבועה בכתב העת עיניים. על עבודתה זכתה בפרס ראש הממשלה לשנת תשס"ט, פרס אקו"ם לשנת תשע"א, ובשנת 2014 הוענק לה פרס דבורה עומר לספרות לבני הנעורים. בשנת 2018 זכתה בפרס ביאליק "על מפעל ספרותי רב פנים של כתיבה, עריכה ותרגום לילדים". לצד ספרי הילדים, כותבת סמיט ביוגרפיות לילדים, בהן על חיי לאה גולדברג ועל חיי סופרת הילדים אסטריד לינדגרן. יצירתה רב גונית ורב גילאית ומקיפה ז'אנרים ספרותיים רבים, ובהם; הסיפור הקצר, הרומן הביוגרפי, עיבודים למיתוסים ולאגדות חז"ל, פיקצ'רבוקס וקומיקס. בנוסף עוסקת בתרגום ספרי ילדים ונוער מאנגלית (תרגמה מעל ל-70 יצירות ובהן קלאסיקות), בכתיבה עיונית הגותית על ספרות ותרבות, ועוד.

 

שהם מקיימת מפגשים מגוונים עם גילאים שונים - לכיתות היסודי, לחטיבות ביניים ולתיכונים, ולכל הגילאים עם הספר "אגדות אמיתיות". המפגשים מתקיימים גם במתכונת זום.

 

קטגוריות

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.