פנחס ובניו

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: עופר פנחס
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 12/02/2020

פנחס וּבניו הם הרכב צבעוני המונה חמישה נגנים, בהובלתו של עופר פנחס. המוזיקה של פנחס ובניו היא פיוז'ן של מקורות השראה הנעים בין מלודיות ברזילאיות, משקלים בלקניים, גרוב אפריקאי, מקאמים ערביים, ג'אז ומוזיקה קלאסית - שמוצאים את דרכם לתוך סאונד ישראלי מאוד באופיו. האנרגיות הגבוהות, התחכום וההומור העוטפים את השירים, הם מסימני ההיכר של ההרכב, והופכים אותו לאחד ההרכבים המקוריים הפעילים בנוף הישראלי כיום. 

המופע בא לחשוף את התלמידים לרעיונות ואלמנטים מוזיקליים ייחודיים המופיעים בשירים - חיבור בין עולמות ומסורות מוזיקליות, אינטרקציה בין מוזיקה וטקסט ועוד. המופע מבוסס על הדגמות שונות ושיתוף התלמידים, לצד ביצוע חי של שירי ההרכב ומהווה הזדמנות עבור התלמידים להכיר ולהיחשף לרעיונות מוזיקליים עמוקים בצורה מהנה ולא פורמלית. כמו כן, דרך המופע אנו מעבירים את צורת החשיבה שלנו כיוצרים, מעבדים וכהרכב מבצע, המוּנעת מחיפוש סאונד מקורי וייחודי.

פנחס ובניו הם הרכב של חמישה נגנים, בהובלתו של עופר פנחס ככותב, מלחין ומעבד השירים. עופר הוא בוגר האקדמיה למוזיקה בתל אביב ומחבר אל תוך השירים השפעות מהעולם הקלאסי, ג'אז ומחוזות אתניים שונים.

חברי ההרכב הם שותפים לעיבוד ולתהליך היצירה באופנים שונים, כולם נגנים בעלי שיעור קומה בסצנת המוזיקה הישראלית על גווניה השונים - נגנים בהפקות ידועות בארץ, בתזמורות קלאסיות, ואנדלוסיות. כמו כן בוגרי האקדמיה למוזיקה בתל אביב / האקדמיה למוזיקה בירושלים / רימון.

היצירה עצמה טומנת בחובה עומק, תחכום והשראה ממגוון עולמות, אולם בבסיסה שומרת על תקשורתיות, שמחה וגרוב שהם חלק מסימן ההיכר של ההרכב. המטרה היא ליצור מוזיקה כיפית ומהנה בהאזנה ראשונה ועמוקה, מעניינת ומורכבת ככל שצוללים פנימה אל תהליך ההלחנה, העיבוד והבחירות הביצועיות שבה.

מהי מוזיקה ישראלית?

שירי ההרכב מאגדים תחתם סגנונות והשפעות מעולמות מוזיקליים רבים, הן ממזרח והן מערב. ובכל זאת, מתוך התמהיל שנוצר, מתקבל סאונד ישראלי מאוד באופיו. כבר רבות דובר על התרבות הישראלית כהיתוך של תרבויות, ההרכב מבטא את הרעיון הזה הלכה למעשה ומרחיב את גבולות היריעה.

אינטרקציה בין קהל לאמן

אחד הדברים המשמעותיים שמניעים אותנו כהרכב הוא החיבור עם הקהל והרצון "לשבור את הקיר הרביעי" באינטרקציה המוזיקלית עצמה. מתוך כך ההרכב הקליט אלבום בהשתתפות פעילה של הקהל (שניגן ושר באלבום), יצר תזמורת מתוך האוהדים שמלווה אותו בהופעות, ועורך הופעות במתכונות שונות בהן ההפרדה בין הקהל והלהקה מתבטלת. בכיתת האמן וככלל אנחנו מנסים לגרום לקהל להסתכל על החוויה המוזיקלית כחוויה משותפת, אקטיבית, ולא פאסיבית.

חיפוש אחר סאונד אישי ומקוריות

מוזיקה, בנוסף להיותה כלי ביטוי רגשי, גם מונעת מבחינתנו מתוך תהליך של חיפוש - חיפוש אחר מצלולים, רעיונות, ואלמנטים חדשים עבורנו. אנחנו לא מפחדים לצלול לטריטוריות לא מוכרות עבורנו עד שאנחנו מרגישים בנוח בתוכן ולהצמיח מתוכן משהו משלנו. אחת המטרות שלנו בכיתת האמן היא להעניק את ההשראה והתעוזה ללכת למקומות לא צפויים, לחקור, או בקיצור - לחפש

מספר אומנים 5
מספר אנשי צוות 1
מספר הקבוצות במקביל 1
מספר פזות 1
זמן הקמה שעה וחצי
מאיזה שעה 08:00
עד איזה שעה 23:00
שפת המופע עברית (ניתן גם באנגלית)
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עופר פנחס
0525423189

ofer.pinhas@gmail.com

רמת השרון, האורן 10

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.