יאטרה- תשפא

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: אנסמבל טריקודים- דינור אלצטר אהרונסון
קהל יעד: ה - י
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/09/2020

יאטרה- מסע סובב הודו בתנועה. שלושה סגנונות שונים של מחול הודי קלאסי מרחבי הודו על במה אחת: קאטק מהצפון, אודיסי ממזרח הודו וקוצ'יפודי מהדרום.  המופע מציג את העושר התרבותי והאמנותי של הודו, סיפורי הודו המרתקים, מוזיקה ייחודית, עולם מקצבים חדש ושפה תנועתית עשירה. מופע מרהיב המשלב בין קטעי הריקוד מצגות אוטנטיות המוקרנות על מסך, הכוללות את מפת הודו שבה סממני התרבות והריקוד של כל איזור, תמונות מהודו, קטעי וידאו קצרים וכן הסברים על הריקוד והסגנונותיו הניתנים על ידי הרקדניות עצמן, תוך חשיפה משמעותית לתרבות הודו המגוונת והרחבה.

בסיום המופע, מוצע לקהל מפגש עם האמניות הכולל שיחה ומענה על שאלות מהקהל.

טריקודים- טריו ריקודים הודים, אנסמבל של שלוש רקדניות שכל אחת מייצגת סגנון אחר של מחול הודי קלאסי ובעבודתן המשותפת חוקרות את הדומה והשונה בין הסגנונות ויוצרות שילוב הרמוני בינהם. חברות הלהקה הן רקדניות ויוצרות מקצועיות ומהמובילות בארץ בתחומן:

יעל טל נוטע -  סגנון הקוצ'יפודי, בוגרת האקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים בחוג לתנועה וכתב תנועה בפקולטה למחול, בעלת תואר ראשון B-DANCE ותעודה להוראת מחול ותנועה. התמחתה במסגרת מלגת ICCR  מטעם ממשלת הודו בריקוד הקוצ'יפודי בהדרכת הגורו וייג'אנטי קאשי בעיר בנגאלור, הודו.

איילה לב- סגנון הקטאק, בוגרת המכון לאומנות ותרבות הודו בלונדון, התמחתה בריקוד הקטאק במסגרת מלגת מצטיינים של המועצה לאמנות באנגליה בהודו, הופיעה על במות רבות בעולם ולימדה בין היתר כמרצה/מורה לריקוד הודי קלאסי בסגנון קאטק בפקולטה לאומנות ומדעי החברה באוניברסיטת  Surrey באנגליה (תואר ראשון לריקוד).

דינור אהרונסון -  סגנון האודיסי, בוגרת מגמת מחול בתיכון דרור בהצטיינות. התמחתה באוריסה שבהודו בסגנון האודיסי במשך כ-6 שנים כפרפורמרית וכמורה. למדה תחת מלגת ICCR  מטעם ממשלת הודו, בביה"ס Srjan של גורו קלוצ'ראן מוהפטרה, בהדרכתם של הרקדנית סוג'הטה מוהפטרה והכוריאוגרף רטיקאנט מוהפטרה.

בהודו ישנם שמונה סגנונות של מחול קלאסי המייצגים את תרבותה העשירה של המדינה המורכבת והצבעונית הזו. הריקוד ההודי הקלאסי מאופיין בתנועה אסטתית, שימוש במנחי כפות הידיים (מודרה), רקיעות הרגליים עם פעמוני קרסוליים, ושימוש בהבעות הפנים. לכל סגנון שפה תנועתית משלו, כמו שפת המקצבים ודרכי ההבעה. בין הסגנונות אנו מביאות לכם את האפשרות להיחשף לשלושה מהם:

קטאק- המגיע מצפון הודו, ריקוד מקודש של מספרי הסיפורים הכוהנים הברהמינים, אשר אומץ כסגנון מחול חצרוני על ידי השליטים המוסלמים מהשושלת המוע'ולית, שהשתלטו על צפון הודו במאה ה-16 ועקב האמונה המונותיאיסטית שלהם עבר שינוי והדגש נהיה על הקצב, שכעת הינו רכיב חשוב בסגנון זה.

אודיסי – המגיע ממזרח הודו, ריקוד שמקורו עתיק יומין, צמח מהמסורת של ריקודי המקדשים במדינת אוריסה ועם חלוף השנים התגבש לריקוד אסתטי-סיפורי המוצג כאמנות במה. סגנון  זה מאופיין בשילוב של פיסוליות ותנועה עגולה.

קוצ'יפודי – המגיע מדרום הודו, ריקוד קלאסי שמקורו במדינת אנדרה פרדש (Andra Pradesh) בדרום הודו, בכפר אמנים עתיק. הסגנון אסתטי וחינני ודרכו מספרים את סיפורי התרבות ההודית. ריקוד-דרמה זו מאופיין בקפיצות ובתנועות חינניות.

סוג במה לא מקצועית
רוחב 4
עומק 3
מספר אומנים 2
מספר אנשי צוות 1
זמן הקמה חצי שעה
מאיזה שעה 9
עד איזה שעה 14.00
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה מקרן ומסך/קיר הקרנה
סאונד כן
מסך כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אנסמבל טריקודים- דינור אלצטר אהרונסון
(יעל) 0545605633

trikudhim@gmail.com

קרית טבעון, האלונים 63

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.