הרצאה בבית הספר לקראת קונצרט הסולן והתזמורת

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: תזמורת סימפונית חדשה חיפה
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 14/01/2021

הרצאה בבית הספר לקראת קונצרט הסולן והתזמורת.

מפגש אינטראקטיבי עם מנחה מצוות צלילים שלובים, בו תוצגנה היצירות, תוך שיחה עם התלמידים, הצגת הקשרים, דוגמאות והסברים.מנצח מנחה כותב מנהל אמנותי של התכנית : דוד סופר

דוד סופר, מנצח ופסנתרן ,יליד 1976 החל  לימודי פסנתר בגיל  8 בקונסבטוריון גבעתיים  אצל הגב אנה דורטרוט, בהמשך למד אצל גב' רינה ולדמן, לימודי קומפוזיציה אצל רפי קדישזון, וקונטרבאס אצל אלי מגן. הוא בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה במסלול ניצוח, אותו סיים בהצלחה תחת הנחייתם של מר יואב תלמי,ומר רונן בורשבסקי. דוד השתלם כמנצח אצל פרופסור נועם שריף. דוד מכהן כמנהל מוסיקלי וכמנצח הראשי של התזמורת הסימפונית של הטכניון חיפה, התזמורת הסמפונית הבין דורית הוד השרון והתזמורת הסמפונית ״השרון״ בכפר שמריהו. בנוסף הוא מקדיש חלק ניכר מעבודתו לחינוך ועבודה עם נוער- ריכז את מגמת המוסיקה בבית הספר השש שנתי לאומנויות "רעות" וכיום מנהל מוסיקלי ומנצח על התזמורת הסמפונית הייצוגית של בית הספר , מנצח על התזמורת הייצוגית של " מרכז חינוך ליאובק " חיפה, תזמורת כלי הקשת של מרכז יובל  ומשמש כמנהל המוזיקלי של הרכבי הביצוע ומקהלת תיכון "אוהל שם" ר״ג. דוד משמש כמנהל מוסיקלי ומנצח על תכנית הקונצרטים החינוכית "אלחאן" עם "תזמורת הגליל"  - התזמורת הקאמרית הערבית יהודית מנצרת, וכמו כן ניצח ושיתף פעולה עם מיטב התזמורות בארץ- התזמורת הסימפונית חיפה, התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה , סמפונט רעננה  ותזמורת האקדמיה ע"ש בוכמן מהטה . דוד מוזמן באופן קבוע לעבוד עם תזמורות באירופה- בארדו, צרפת וסנטה ויטוריה, איטליה.

 

  1. פתיחה "הלל לירושלים" / אביה קופלמן
  2. ריקוד הבכחנליה מתוך האופרה שמשון ודלילה / ק. סן-סאנס
  3. Mein herr marquis- מתוך ה״עטלף/ י. שטראוס, שירה: שירלי הוד
  4. פוניקולי פוניקולה / לואידג'י דנצה , שירה: שירלי הוד
  5. קונצ׳רטו לטרומבון – פרק 3 / Derek bourgois, טרומבון : מילן ליחוקון
  6. ״מעוף הדבורה״ / נ. רימסקי-קורסקוב, קסילופון: אלון אוריאל
  7. ״הברבור״ / ק. סן-סאנס, צ׳לו: מיכל רייפלד
  8.  מכונת הכתיבה / ל. אנדרסן

 

מפגש אינטראקטיבי עם מנחה, בו תוצגנה היצירות, תוך שיחה עם התלמידים, הצגת הקשרים, דוגמאות והסברים.

הקונצרט ״הסולן והתזמורת״ מציגה את מערכת היחסים המיוחדת בין היחיד לקבוצה. קשר זה נוצר בקטעי הסולו ביצירות התזמורתיות, ביצירות שנכתבו ל ״סולנים״ בליווי התזמורת ואף בקשר יוצא הדופן שבין המנצח לתזמורת. כיצד זה עובד? מה ההבדל בין סולן לסולן? איך מצד אחד אנו מתפקדים בתוך קבוצה ומצד שני שומרים על הייחודיות שלנו?  מי בעצם מוביל ומה תפקידו של המלחין בכל זה?

התוכנית מייצרת רלוונטיות אצל המאזינים – משולבים בה סולנים צעירים- לעיתים מתוך בית הספר בו מועלה הקונצרט (כמובן לאחר בדיקת רמת ביצוע מותאמת למעמד קונצרט מקצועי).

בתוכנית הזו משולבים סולנים צעירים מבית הספר רעות לאמנויות בחיפה לצד זמרת אופרה אורחת.

כחלק מהרלוונטיות בקונצרט משולבת אוברטורה בת זמנינו בעיקר מתוך העברת התפיסה שהמוזיקה אינה רק ״מוזיאון״  אלא נושמת ונוצרת בימים אלו.

כל אלו ועוד, נגלה דרך הקונצרט המוסבר. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תזמורת סימפונית חדשה חיפה
04-8330625

nhso@netvision.net.il

חיפה, אליהו חכים 6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.