אלומינצ'יק - אילן עזריאל / היצע נוסף

תחום: מחול
תת-תחום: מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון: רב תחומי
שם הרכב:
סיווג: מופע מחול
שם המפיק: דולביט הפקות בע"מ
קהל יעד: גן - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/07/2023

אילן עזריאל, היוצר והמנהל האמנותי של המופע הבינלאומי "אלומיניום" ושל המופע החווייתי "ונטו" - מגיע לגני הילדים ופוגש את הילדים פנים אל פנים.

אלומינצ'יק – מופע חווייתי לילדים, המאפיין את דרכו הרב תחומית והייחודית של האמן והיוצר אילן עזריאל. המופע משלב מפגש אינטראקטיבי קצר ופעילות המבוססת על תהליכי יצירתו של עזריאל לאורך העשורים האחרונים.

באלומינצ'יק מתוודעים הילדים אל עולם החומר, הדמיון והיצירה, תוך צפייה במופע האינטראקטיבי "גלגולו של צינור", ונטילת חלק בהפיכתם של חפצים ליצורים חיים, בדרכים שונות ומפתיעות. דרך המופע שומעים הילדים על המושג שימוש חוזר, מקבלים רעיונות לשימוש נוסף באביזרים ובחפצים שנזרקו, ומצליחים לראות בצינור פשוט גם דברים אחרים ומפתיעים.עזריאל החל דרכו כרקדן בתיאטרון המחול "ענבל" ובלהקת המחול הקיבוצית, וכיוצר של מופעים בינתחומיים עמם הופיע בארץ ובעולם, שהבולט בהם הוא המופע הבינלאומי "אלומיניום", אשר כבש למעלה ממיליון צופים ברחבי העולם. לפני שנים אחדות התווסף לרשימת היצירות גם "אלומיני במוזיאון" – מופע סוחף לכל המשפחה.

ב-2015 יצר עזריאל, בשיתוף עם קבוצת "אלומיניום" ומוזיאון המדעטק בחיפה, את תערוכת "טיוביקס" – המעברים הסודיים של החיים, שזכתה להצלחה רבה בקרב המבקרים.

ב-2016 יצר לראשונה את "אלומינצ'יק" - מופע תוך גני אינטרקטיבי, שזה לתגובות נלהבות.

ב-2021 יצר את המופע התוך גני "איש רוח", שנכלל גם הוא בהיצע האמנותי הנוסף של סל תרבות ארצי.

ב-2022, לאחר משבר הקורונה, העלה עזריאל לראשונה את המופע הגדול ונטו - VENTO - אותו יצר במשך כמה שנים, בעיק בזמן משבר הקורונה שהשבית אותו מפעילות כמעט לגמרי.

כיום המופע ונטו ממלא אולמות ברחבי הארץ ובקרוב גם בחו"ל. את ההשראה למופע קיבלת עזריאל במהלך בגלל תהיות שעלו בקרבו במהלך הסגרים בקורונה, בעיקר על קיום ועל קיימות.
ביחד עם השראות שקיבל מהמופע "איש רוח" - נוצר ונטו, למרות ועל אף הקשיים שהערימה הקורונה על יוצרים רבים, ואולי כל זה לא היה קורה בלעדיה.

 

1. שימוש חוזר:

בתחילת הפעילות מבצע עזריאל מופע קצר בשם "גילגולו של צינור" – בו הוא חושף את הילדים בין השאר אל המושג "שימוש חוזר".

לפני  הפעילות מומלץ לדבר עמם על משמעות המושג, ולהדגים להם כיצד פסולת או חפצים שנקרעו או התקלקלו יכולים להפוך, בלי הרבה מאמץ, למשהו אחר כמו למשל משחק או סוג של תחפושת.

לאחר הפעילות אפשר להסביר ולהרחיב על השימוש החוזר ועל חשיבותו מבחינה כלכלית ואקולוגית: לא תמיד חייבים לקנות דברים חדשים בחנות - לפעמים אפשר וכדאי לחסוך בכסף ולהשתמש במה שמוצאים בערימת הגרוטאות. בכך גם מצמצמים את כמויות הפסולת שנזרקת, ועוזרים לשמור על כדור הארץ.

 

2. תיאטרון חפצים:

במהלך הפעילות ייחשפו הילדים לטכניקות מופע של "תיאטרון חפצים", באמצעותן יופחו חיים בחפץ מסוים - אם באמצעות הגוף, באמצעות מפוחי אוויר, או בעזרת הילדים עצמם. מדובר בחוויה שמפעילה את הדמיון ונותנת לילדים אפשרות "לצאת מהקופסה" ולחשוב קצת אחרת כשהם מתבוננים במשהו מוכר.

לאחר הפעילות: ניתן להרחיב את המושג "תיאטרון חפצים" ולתת לילדים להפיח חיים באביזרים אחרים שיהיו זמינים להם בגן.

מפרט טכני זמן הגעה לכיתה או לגן: כרבע שעה לפני תחילת הפעילות, כדי להכין את השטח ולהתכונן. מלבד חיבור רגיל ונגיש לחשמל, יש לדאוג ; לדברים הבאים: לסדר עבור הילדים את הכיסאות ;ב-ח ' ; כפולה ;(שתי שורות) לפנות לגמרי את השטח ;בתוך ה-ח ' ;, וגם את החלק ;הפרונטלי ;(מול הילדים) כך שיהיו נקיים מחפצים, שולחנות, כיסאות, שטיחים ושאר אביזרים שעשויים להפריע למהלך הפעילות. מאחר שהפעילות הינה פיזית - בבקשה להפעיל את המזגן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצת מנהלת ביהס יצחק שדה דימונה

לינק לצפיה

המלצת מנהלת ביהס בן גוריון ראשלצ

לינק לצפיה

המלצת יועצת ביהס כרמים קרית גת

לינק לצפיה
דולביט הפקות בע"מ
אילן עזריאל052-4478113

ilan1azriel@gmail.com

קריית אונו,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.