רחל שליטא וספרה אחיות אחיות

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון: פרוזה
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: רחל שליטא
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 25/03/2018

רחל שליטא – "אחיות אחיות"

מיפגש מילולי וחזותי סביב הרומן "אחיות אחיות" המתרחש בשנים שלפני קום המדינה.

המיפגש יעורר שאלות רבות כמו: איך מוליד סיפור אישי, אפילו סיפור של מישהו אחר, רומן. איך כותבים ספר שלם כשהסוף ידוע מראש, איך כותבים על תקופה היסטורית שהתרחשה לפני שנולדנו. איך חיים גיבורי הסיפור בתקופה דרמטית שבה האירועים ההיסטוריים הם שיקבעו את עתיד המדינה. איך נראית תל אביב באותה תקופה, איך מתנועעים וחיים בתוכה גיבורי הספר, איך נראה קיבוץ בנגב באותה התקופה, האם יש בו מקום לאמנות, האם יש מקום בחברה באותה תקופה לנערה שרוצה לצייר, מה חושבים אנשים באותו הזמן - האם הם מאמינים שתקום מדינה עברית? איך מתאהבים צעירים ובעיקר איך מתקיימת חברות נפש בין שתי בחורות צעירות המכירות זו את זו מילדות מוקדמת ורוצות להיות אחיות, כשלחייהן נכנס משורר צעיר, ניצול שואה, וכל אחת מהן בטוחה שהיא תוכל להציל אותו ולהציע לו חיים חדשים בארץ החדשה.

 השיחה תפגיש את קהל התלמידים עם שאלות של יצירה, כתיבה, תחקיר לכתיבה, אמת ובדיון, הבחירה בשפה שבה ידברו הגיבורים, שבה ייכתב הסיפור, ובעיקר בחוויה של החיים בתקופה אחרת, תקופה שלומדים אותה בהיסטוריה, אבל דרך הספר "אחיות אחיות" מכירים אותה דרך עיני האנשים שחיו בה ועדיין לא ידעו את כל מה שאנחנו יודעים על ההתפתחות ההיסטורית.

במהלך המיפגש יוצגו גם התמונות התקופתיות שעליהן התבססה הכתיבה ויודגמו רובדי השפה השונים שהכתיבה נזקקה להם – שפת הדיבור באותה תקופה, שפת הכתיבה, שירים ומכתבים שנכתבו באותם הזמנים.

המיפגש יהיה בנוי על שיחה, הצגת הספר והתמונות הקשורות לכתיבתו, קריאת קטעים מתוך הספר ושיחה על כתיבה בכלל.

רצוי מקרן להצגת תמונות.

 שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
רחל שליטא
0544806514

rachelshalita@gmail.com

תל אביב, השופטים 37

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.