להכות בפסנתר

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: אילה אשרוב
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 17/02/2019

אילה אשרוב, כותבת ומלחינה (שכתבה והלחינה בין השאר את השיר “לאורך הים” בביצועה של עפרה חזה), שבה מארצות הברית לאחר שהות ממושכת ומעלה מופע חדש: "להכות בפסנתר"- שירים חדשים וישנים שכתבה והלחינה, מלווים בסיפורים מתחנות מסעה המוסיקלי והאישי בין היבשות.

אשרוב על הפסנתר, בליווי גלעד אפרת על הבס וההפקה המוסיקאלית, והמלחין בעז בן-משה על הגיטרה, שרה ומספרת בהומור על הכאב שבמרחק מהארץ, לצד עשייה מגוונת במחוזות אחרים, "על הגעגועים, האהבות הישנות והחדשות, על החיים והיצירה בין שתי המולדות. זהו ערב אינטימי שהוא סיפור של מסע, בכמה זהויות", היא אומרת. 

בין השאר מספרת אשרוב במופע על העבודה המשותפת עם אריק איינשטיין (עמו ביצעה את הדואט 'אל נא תאמר לי שלום', אותו היא מבצעת גם במופע) מבצעת שיר חדש שהלחינה למילים של יעקב רוטבליט (בשם "כל כותבי השירים מהדור הישן כבר מתו"), מספרת איך הלחינה שיר לאריק לביא, ונותנת אינטרפרטציה מחודשת ל"שיר סתיו" המפורסם של לביא. אילה שרה שירי משוררים אותם הלחינה והקליטה, ’’תמיד’’ של חלפי – עליו היא מספרת כשחקן, ’משירי יין’ של ילן שטקליס, ’’שיר אישה’’ של המשורר הדרוזי נעים עריידי ועוד.

 

אילה אשרוב, שירה, פסנתר והלחנה 

בתם של השחקנים דליה פרידלנד ומישה אשרוב, בוגרת להקת הנח"ל ובית הספר למוסיקה "רימון", סיימה בהצטיינות לימודי מוסיקה באוניברסיטת ברקלי בבוסטון ולימודי תואר שני בהלחנת מוסיקה לסרטים באוניברסיטת צפון קרוליינה. בין השאר הלחינה מוזיקה לסדרות טלוויזיה בארץ (לטלוויזיה הלימודית) ובארה"ב לטלוויזיה הציבורית (PBS), ויצירות קאמריות רבות פרי עטה בוצעו בידי נגנים בכל רחבי ארצות הברית. היא הרבתה בשיתופי פעולה מוסיקאליים, בין השאר הוציאה שלושה אלבומים ("חוצה את הנהר", “Cycles of the Moon", ו-“Colors and Shapes”), שרה עם אריק איינשטיין (דואט) הקליטה והופיעה עם יוני רכטר. שיריה בוצעו בידי עופרה חזה, אריק לביא, גלי עטרי, דורי בן זאב, אלי גורנשטיין ומבצעים נוספים. לאחרונה חזרה אילה ארצה עם משפחתה ומתגוררת בת”א  בין עבודתה כמלחינה היא מרצה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

בעז בן – משה, גיטרה ועיבודים 

בעז בן-משה, יליד תל אביב, 1962, חתן פרס ראש הממשלה למלחינים 2003. הלחין כ-30 יצירות, מהן שבע יצירות תזמורתיות, מספר רב של יצירות קאמריות, שירים ויצירות רב-תחומיות. רוב יצירותיו הוזמנו על ידי גופי ביצוע בולטים: התזמורת הסימפונית י-ם, התזמורת הקאמרית הישראלית, הסינפונייטה הישראלית-באר שבע, פסטיבל ישראל, פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, פסטיבל "צלילים במדבר" ועוד

גלעד אפרת, בס עיבודים 

גלעד אפרת יליד 1978 הוא נגן בס, מלחין ומעבד מוזיקלי, מנהיג ויוצר ׳׳אנסמבל גלעד אפרת׳׳ איתו הוא מופיע ברחבי העולם, מעבד ומפיק מוזיקאלי בן השאר של המופע החדש של שלומית אהרון ביחד עם האנסמבל המורחב של גלעד אפרת. מופיע עם יונתן זמיר ועם עוד אמנים רבים ובפסטיבלים שונים ברחבי הארץ.

רעיונות לדיון הכנה ועיבוד

1. איך זה להיות אמן ויוצר בשפה אחת לחיות וליצור במדינה אחרת בעלת אופי ושפה אחרים

2. איך כותבים ומלחינים שירים – תכנית

3. מה מקורות ההשראה לכתיבת שירים, במקערה הזה – גלות געגוע – שהיוו מקור השראה למשוררים וכותבים רבים

4. האם זרות וגלות מיטיבות עם היצירה

5. איך זה לעבוד באנסמבל – במקרה הזה שלישיה? מי מחליט, מי מציע, איך יודעים מה נכון

6. זמן ליצירה – איך מוצאים כזה בעולם בו הטכנולוגיה שולטת והסחות הדעת רבות.

7. מה החשיבות בלהופיע עם חומרים אישיים

8. כל המשתתפים בארוע הם מלחינים – איך היצירה שונה אצל כל אחד מהם

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

תגובות על המופע

לינק לצפיה
אילה אשרוב
0525300708

ayalaasherov@mac.com

תל אביב, רחוב אלי כהן 11

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.