נוער פיננסי - היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 45
סגנון: פרוזה
שם הרכב: סופרים ומאיירים
סיווג: מפגש עפ"י נושא
שם המפיק: דינה פרידמן
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/01/2020

מפגשים אינטראקטיביים בנושא חינוך פיננסי המאפשרים למשתתפים להביע את דעתם ולשתף את מחשבותיהם בנושא.
נדבר על מה זה כסף, מאיפה הוא מגיע, מה עושים איתו, סדרי עדיפויות, צרכנות נבונה, בנקים, הכנסות, הוצאות, הוצאות קבועות ומשתנות, מטבע חוץ ויוקר המחיה, לחץ חברתי, דחיית סיפוקים, דמי כיס, אחריות אישית, אחריות משפחתית, תקשורת בתוך המשפחה, צמיחה, משאבים עולמיים ואישיים ועוד.
בין התכנים נדבר גם על ערכים כגון: אמינות, התמדה, חריצות, מסירות, הצלחה ועוד.
חלק מהמפגשים מלווים בפעילות חווייתית כגון: הכנת "שיקוף" התקציב המשפחתי, "כמה זה עולה" – כמה עולות הקניות החודשיות שלנו, הקניית מושגים של עלויות מוצרים הנצרכים בבית ועוד.
בחלק מהפעילויות התלמידים יתבקשו לשתף את ההורים בבית עם דפי עבודה שיקבלו, ובכך המפגשים יובילו לשיחה עם ההורים ולתקשורת מקרבת הקשורה לנושא.
**המפגשים מיועדים לבני הנוער עצמם, וגם כבסיס להתנדבות במסגרת "מעורבות חברתית" בהם הם יעבירו את התכנים לילדים בבתי הספר היסודיים.
המפגשים מבוססים על שני ספרים שכתבתי בנושא:
"באחריות - התקציב האישי והמשפחתי ניהול ואיזון" - ספר למשפחה,  קליל ומלא הומור המסביר מה מניע אותנו בדרך לרכישות שלנו, ונותן כלים מעשיים "צעד צעד" בדרך לאיזון התקציב ולרווחה כלכלית.
"איך מחלקים את העוגה - חינוך פיננסי לילדים כולל פעילויות יצירה" - המיועד לילדים מגיל 5 עד 10, המסביר לילדים מהו כסף, מאיפה הוא מגיע, מה ההבדל בין "צריך" ו"רוצה", מהם סדרי עדיפויות ועוד.
שני הספרים קיבלו את החותמת "תו תוכן" של מכון אדלר עם המלצות חמות.
דינה פרידמן, יועצת כלכלת המשפחה, מאמנת ומגשרת מוסמכת,
מעבירה הרצאות וסדנאות, מלווה משפחות ויחידים בדרך לרווחה כלכלית,
כותבת ויוצרת לילדים ולמבוגרים.

מפרט טכני מפגשים אינטראקטיביים בנושא חינוך פיננסי ;המאפשרים למשתתפים להביע את דעתם ולשתף את מחשבותיהם בנושא. נדבר על מה זה כסף, מאיפה הוא מגיע, מה עושים איתו, סדרי עדיפויות, צרכנות נבונה, בנקים, הכנסות, הוצאות, הוצאות קבועות ומשתנות, מטבע חוץ ויוקר המחיה, לחץ חברתי, דחיית סיפוקים, דמי כיס, אחריות אישית, אחריות משפחתית, תקשורת בתוך המשפחה, צמיחה, משאבים עולמיים ואישיים ועוד. בין התכנים נדבר גם על ;ערכים ;כגון: אמינות, התמדה, חריצות, מסירות, הצלחה ועוד. חלק מהמפגשים מלווים בפעילות חווייתית כגון: הכנת ' ;שיקוף ' ; התקציב המשפחתי, ' ;כמה זה עולה ' ; ; כמה עולות הקניות החודשיות שלנו, הקניית מושגים של עלויות מוצרים הנצרכים בבית ועוד. בחלק מהפעילויות התלמידים יתבקשו לשתף את ההורים בבית עם דפי עבודה שיקבלו, ובכך המפגשים יובילו לשיחה עם ההורים ולתקשורת מקרבת הקשורה לנושא. **המפגשים מיועדים לבני הנוער עצמם, וגם כבסיס להתנדבות במסגרת ; ' ;מעורבות חברתית ' ; ;בהם הם יעבירו את התכנים לילדים בבתי הספר היסודיים. המפגשים מבוססים על שני ספרים שכתבתי בנושא: ; ' ;באחריות - התקציב האישי והמשפחתי ניהול ואיזון ' ; ;- ספר למשפחה, ; קליל ומלא הומור המסביר מה מניע אותנו בדרך לרכישות שלנו, ונותן כלים מעשיים ' ;צעד צעד ' ; בדרך לאיזון התקציב ולרווחה כלכלית. ' ;איך מחלקים את העוגה - חינוך פיננסי לילדים כולל פעילויות יצירה ' ; ;- המיועד לילדים מגיל 5 עד 10, המסביר לילדים מהו כסף, מאיפה הוא מגיע, מה ההבדל בין ' ;צריך ' ; ו ' ;רוצה ' ;, מהם סדרי עדיפויות ועוד. שני הספרים קיבלו את החותמת ' ;תו תוכן ' ; של מכון אדלר עם המלצות חמות.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

נוער פיננסי - אורטל פסח - סל תרבות

לינק לצפיה

נוער פיננסי - שרונה משה - סל תרבות

לינק לצפיה

נוער פיננסי - נועה רייס - סל תרבות

לינק לצפיה
דינה פרידמן
052-5117848

dinasmile@gmail.com

ראש העין, ראש העין

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.