איריס אליה כהן וספרה "פלא"

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: איריס אליה כהן
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 11/11/2020

אחרי עשרות הרצאות ברחבי הארץ והעולם, שבעה רבי מכר, שישה פרסים וארבעה ילדים, (לא בהכרח בסדר הזה) מגיעה אלינו הסופרת והמשוררת איריס אליה כהן עם הרצאה מרתקת ורבת השראה שבה היא מציגה אנקדוטות משעשעות מילדותה, מספרת מה בין ספריה לביוגרפיה הפרטית שלה, מדוע היא מתעקשת על האמת הצרופה, על האהבה ועל התקווה, ולמה היא לא מפסיקה לכתוב על זה, עד כמה הצלחה ספרותית היא כלכלית, כיצד הגשימה את חלומה מילדות להיות סופרת (רמז: הכל מַכְּתוּבְּ) ולמה היא מאמינה גדולה בכוחות הריפוי והתיקון של הכתיבה ובמיסטיקה של הספרות. בין לבין היא כמובן תקרא משיריה, שרבים מהם הפכו לוויראליים, תורגמו, הולחנו וזכו לביצועים מרגשים.

 

 

איריס אליה-כהן סופרת, משוררת, כלת פרס הנשיא נבון בתחום הספרות לשנת 2018, כלת פרס רוה"מ לוי אשכול ה לשנת 2015. יוצרת רב תחומית, ופובליציסטית, מרצה ומנחת סדנאות וקורסי כתיבה בארץ ובחו"ל, , פרסמה עד כה תשעה ספרים:

"מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), ספרה הראשון, זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן לספר ביכורים. "דּוּשִׁינְקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גָּלְבִּי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. ספרה השישי "גֶּבֶר אִשָּׁה צִפּוֹר" (ידיעות ספרים 2018) כיתר ספריה, הפך גם הוא לרב מכר וזכה לאהבת הקהל ולשבחי המבקרים.

באפריל 2019 ראה אור ספר ראשון בסדרת "סבתא טוּרְבּוֹ ואלפי התנינים הבכיינים" (טל מאי) ובנובמבר 2019 ראו אור שני ספרי ילדים נוספים פרי עטה: "סבתא טוּרְבּוֹ והשף המתנשף" וספר מחורז לפעוטות: "טַל מְחַכָּה לָרַכֶּבֶת" (ידיעות ספרים.)

שירים מתוך ספרי שיריה "שְׁחַרְחֹרֶת "ו״פֶּלֶא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות, הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים רבים ולאחרונה נכנסו לתוכנית הלימודים הארצית של משרד החינוך.

בשנת 2017 רכש תאטרון "הבימה"  את הזכויות להמחזת "גלבי". ההצגה תעלה על הבמות במהלך 2019. כמו כן עיבדה היוצרת חנה וואזנה גרינוולד את הפואמה "יוֹלְדוֹת מתוך "פֶּלֶא-פואמות וְשִׁירִים", להצגה. על הפואמה "יולדות" כתב מבקר השירה אלי הירש כי היא "ראויה לתואר יצירת מופת".

אליה כהן כותבת על זהות נשית ישראלית המחוברת אל הטבע, אל החי והצומח. מקום נרחב תופסים יחסים בתוך המשפחה, יחסי הורים ילדים, אימהות בנות, קשר לבני הדור השלישי ועוד. מקום רב מוקדש לשאלות מהי כתיבה, מהי תפקידה של הספרות, מהו תפקידה של הסופרת והמשוררת בעידן הזה, מהם מקורות ההשראה שלה וכיצד הם באים לידי ביטוי בשיריה הרבים. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
איריס אליה כהן
0504716602

iriseliyacohen@hotmail.com

קריית טבעון, מעלה אבשלום 41 ב

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.