רוטנר ליאת-ילדה סופרת-היצע נוסף (A)

תחום: ספרות
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 50
סגנון: פרוזה ודרמה
שם הרכב: סופרים ואנשי תאטרון
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: ליאת רוטנר
קהל יעד: ג - יב
כמות קהל מקסימלית: 10000
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 07/12/2016

"ילדה סופרת" -  הרצאה תיאטרלית 
הסופרת ליאת רוטנר  חושפת את סיפורה האישי - כילדה בעלת הפרעות קשב ובעיות חברתיות, שגילתה את היכולת להתחבר ולהיפתח לעולם באמצעות כתיבת ספרים מגיל 8.
כיצד פנתה לבדה להוצאה לאור כשהייתה בכיתה ח' , ללא ידיעת הוריה או עזרת סוכן, והפכה לסופרת? ואיך כתיבת ספרים יכולה למעשה לעזור לנו להתמודד עם קשיים חברתיים ורגשיים?

במפגש ייחשפו הילדים לעולמם של סופרים-צעירים, לדרך שבה ניתן להתמודד עם בעיות יומיומיות (קשיים חברתיים, הפרעות קשב, עלבונות מול הורים) ועם
בעיות גדולות יותר  באמצעות הסיפור, הקריאה והכתיבה הפנטסטית.
הסופרת תספר על דמותו של 'מיקו בל', גיבור ספרה המככב במצעד הספרים החדש: ילד בעייתי עם הפרעות קשב אך מלא דימיון ואומץ ורצון טוב, שמגלה כי סבא שלו מנהל במרתף חנות שיקויים קסומה, ואף מקבל את האחריות עליה.


ההרצאה-שיחה מתובלת בהמון הומור, אקט תיאטרלי, סיפורים אישיים ודיון על תופעות חשובות מעולמו הרגשי של המתבגר, וגם גילויים מרתקים מעולמו של הסופר, כללים לכתיבת ספר פנטזיה, הכנת עלילה, התגברות על מחסומי כתיבה ועוד. 

ליאת רוטנר בעלת תואר ראשון בספרות מאונ' בר אילן, סופרת בהוצאות ידיעות ספרים ובהוצאות דני ספרים. עד כה הוציאה 17 ספרים לאור, ביניהם ארבעה ספרי זהב ושני ספרי פלטינה, מתוכם שלושה במצעד הספרים, שניים היו מועמדים לפרס גפן  ואחד מועמד לפרס ספיר.

כיום מנחת סדנאות כתיבה לילדים ולנוער דרך 'כתיבה רגשית' וכתיבה יוצרת. מרצה ומופיעה בספריות ובבתי ספר במופעים המשלבים משחק, הרצאה, הומור, הסברים לגבי תופעות כמו הפרעות קשב והספקטרום האוטיסטי, ודיון עם התלמידים. המופע מתייחס בין היתר גם לאספקטים של 'כתיבה מרפאת' ועזרתה גם להפרעות קשב, בנסיבות לצמיחת הפרעת קשב בעידן המודרני ועוד.

ספריה מתמקדים בבעיות חברתיות בין בני נוער ובתהליכי התבגרות והתגברות אישיים, כשהדמויות הראשיות תמיד עוברות מהלך של התפתחות והעצמה ותובנה מתחילת הספר ועד סופו, על רקע תופעה חברתית/ישראלית מוכרת לקורא.

ספרה האחרון, 'תיכון ברנסון', מתמקד בתופעת הבריונות החברתית מתוך זוויות מבט שונות ומגוונות, ובמופעים הספרותיים החדשים הוא מהווה נקודת פתיחה לדיון אודות הדרכים להתמודד עם בעיות של "שונות" וחוסר סובלנות בחברה.

 

בעיות חברתית כמו בריונות - דרכים להתמודד בפן האישי (התגברות עצמית) ובפן החברתי

למידה ועיבוד של סיטואציות חברתיות באמצעות קריאה כתיבת ספרים וקריאת מציאות

התמודדות עם רגשות באמצעות 'כתיבה מרפאת'

הפרעות קשב בעידן המודרני - מדוע מתגברות וכיצד ניתן להתמודד

איך כותבים ספר, והאם אפשר גם בגיל צעיר

 

מפרט טכני רק מיקרופון מומלץ מקרן אך לא הכרחי.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

רוטנרהמלצה2

לינק לצפיה

רוטנרהמלצה3

לינק לצפיה

רוטנרהמלצה3

לינק לצפיה
ליאת רוטנר
052-5110802

lirotner@gmail.com

יפו-תל אביב, יהודה הימית 7

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.