ברדה טל וסרטה "במרחק פעימה"

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 90
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: גו טו פילמס
שנת הסרט:
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 03/07/2016

 

ד"ר עקי תמיר הוא קרדיולוג ילדים ישראלי בכיר שנשלח לאפריקה כחלק ממשלחת רפואית המבצעת ניתוח לב בילדים במדינות מתפתחות.

מתוך מאות ילדים חולים שמגיעים להיבדק,עקי יכול לבחור רק בודדים לניתוח מציל חיים.המצב מסתבך כשעקי"בטעות"מתאהב בג'וליוס,ילד בן שש, שהסיכויים להצילו קלושים מאוד. הוא גורר אחריו את שותפו המקצועי ד”ר ליאור ששון, מנתח לב בכיר שנאלץ להתמודד עם החלטותיו של עקי ולקחת אחריות מלאה על מעשיו.

דרמה אנושית המתרחשת בצומת שבין מדע לאמונה,אתיקה רפואית,חיים ומוות-ובמרכזה רופא אחד שהתמנה,כמעט בעל כורחו,להיות אלוהים ולהכריע בין כל הניגודים האילו.טל ברדה 

טל היא שילוב ייחודי של ישראלית-אמריקאית-צרפתייה. היא בוגרת של החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב במגמת בימוי והפקה ובוגרת לימודי תולדות האמנות ותקשורת מאוניברסיטת Le Mirail שבצרפת , עובדת בתעשיית הסרטים התיעודיים מאז והופכת לאחת היוצרות המבטיחות בישראל. בימים אלו טל מביימת סרט תיעודי בשם הממלכה המופלאה של פאפא אלייב בתמיכת ARTE, CNC (צרפת), IKON (הולנד), ערוץ 8, קרן רבינוביץ', קרן גשרGreenhouse, Tribeca Film Fund, HotDocs 2013., היא הפיקה את הסדרה התיעודית מתים לחיות מאת זוכת פרס האֵמי ציפי ברנד בתמיכת יס דוקו, קרן רבינוביץ, CoPro 2013. ואת הסרטים האחרונים של מיכה שגריר הבריחה סרט תיעודי באורך מלא בתמיכת מפעל הפיס, הקרן האוסטרית לקולנוע, ההסתדרות הציונית, ועידת התביעות.ואפולוניה סרט תיעודי באורך מלא בתמיכת ערוץ 1.

כמו -כן טל עובדת כמפיקה שותפה בהפקות סרטים אמריקאיות רבות שמגיעות לצילומים בישראל.

נועם פנחס

בוגר מצטיין של Northeast College of Communications, Boston MA, מגמת תקשורת.

נועם עבד כמעצב פסקולים במשך כעשור לפני שעזב הכל, נסע להודו לחצי שנה וחזר עם סרטו הראשון 'חומוס קארי', שהיה הסרט הנצפה ביותר בערוץ 8 בשנת 2006. בשנת 2008 חזר נועם שוב להודו, הפעם לצלם את סרט המסע הקאלטי 'ראיתי ג'ירפות בהודו' שעוקב אחר הרפתקאותיה של להקת הרוק ג'ירפות בהודו. בשנת 2012 יצא סרטו 'הנכה המאושר והבודהיסט המיוסר' , מסע אישי אל ילדותו ואל חברו שנשאר מאחור. באותה שנה שוחרר סרטו הרביעי של נועם (הפעם בתור מפיק) 'להיות כמו אבי', סרט נוגע ללב על נערים פליטים אפריקאים ועל רצונם להיות ישראלים.

נועם עובד כרגע על סרטו החמישי שעוקב אחר משפחת אלייב המוזיקלית המפורסמת, מרצה במכללות שונות בארץ, מגדל עם בת זוגתו תאומים צעירים וממשיך לחפש פרויקטים חדשים שבמרכזם דמויות מסקרנות, מצחיקות ומלאות כריזמה.

טל נמשכת אל דמויות כריזמטיות וייחודיות ומאמינה בכוחם של סרטים תיעודיים לעורר שינוי והשראה.

הקדמה של היוצר-

לפני מספר שנים נסעתי לטנזניה יחד עם צוות צילום ומשלחת רפואית וביליתי איתם 3 שבועות בבית חולים. שם החל המסע של הסרט הזה שאח"כ עבר לישראל ובחזרה שוב לטנזניה שבאפריקה.

 

הקרנת הסרט התיעודי- 55 דקות

סוף הסרט

מהלך שיעור כ-30 דקות.

נשמח לענות על שאלות שלכם בנוגע לסרט שראיתם, איך היה? איך הרגשתם? מה למדתם?

במהלך השאלות נפרט על שלבי העשייה של הסרט, בחירת הדמויות , המהלך הדרמטי של הניתוחים שצילמנו, התנאים של הצילומים ונקרין מצגת עם תמונות ממהלך הצילומים בטנזניה.

 

הרצאה בנושא אפריקה והמצב הבריאותי של הילדים שם- העובדה שאין רופאי לב וציוד רפואי להציל ילדים, 5 ילדים מתים כל יום מבעיות לב, העובדה שמשפחות מעדיפות לקנות אוכל מאשר תרופות לילדים.

היכולת של המערב לגלות הרבה בעיות לפני הלידה ובימים שלאחר הלידה , מה שלא אפשרי באםריקה בגלל חוסר אמצעים. מכאן מתפתח הצורך להביא לאפריקה עזרה מהמערב.

 

שיחה על ארגונים הומניטריים ישראלים שנוסעים לאפריקה ומדינות מתפתחות אחרות כדי להציל ילדים ולהכשיר רופאים באפריקה, מזרח אירופה והרשות הפלשתינאית. יש עמותות רבות בארץ כמו עמותת הצל ליבו של ילד שהרופאים שבסרט שייכים לעמותה זו.העמותה מביאה ילדים לניתוחי לב בארץ מעיראק, אירן, עזה, רומניה, אפריקה, מזרח אירופה ועוד.

 

שיחה על ערכים של עזרה הדדית,נתינה, התנדבות ותרומה לקהילה מקומית ובינלאומית, חשיבות של הכרה במעשים נדירים כמו אלו של הרופאים שמצילים חיים בכל העולם.

 

שיחה על חשיבות של הפצת ערכים אלו מישראל דווקא בתקופות של אלימות רבה בארץ ובעולם נחוצה מאוד.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
גו טו פילמס
050-8460457 שלי

office@go2films.com

ירושלים, רח' איסר נתנזון 37/8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.