הכל מקול

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: אורי צור-ארטפרו ניהול וייצוג אמנים
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 250
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 17/07/2017

הרעיון החוץ מוסיקלי שמאחורי המופע

התכנית מיועדת לכתות א'-ג', לגנים ולחינוך המיוחד. מטרתה היא לחשוף את הילדים לקול האנושי ולשירה משותפת בצורה חווייתית ומהנה. כל אלה נעשים ע"י שירה מקהלתית וסולנית של יצירות קלאסיות ושירי ילדים מוכרים יותר ופחות, פירוק המקהלה לכל גורמיה, הנחייה, לימוד מושגים בסיסיים, דוגמאות של קטעי שירה. המופע משלב גם בימוי, שימוש בכלי נגינה, אביזרי במה ושירה משותפת עם הילדים.

 

פרטים לגבי כל יצירה במופע ומבנה המופע

1. Thomas Morley - Now is the month of maying

היצירה הולחנה ע"י תומס מורלי במאה ה-16. דרך ביצוע היצירה, הילדים נחשפים למוסיקה ווקאלית מתקופת הרנסנס. היצירה תבוצע בתרגום לעברית ובשפת המקור (אנגלית) - כך הילדים לומדים שזמרים נדרשים לבצע מוזיקה בשפות רבות ובהגיות שונות.

2. מצגת קולות - הסבר על המרכיבים העיקריים במקהלה מעורבת (כולל הדגמות) - סוגי הקולות והצבעים השונים שלהם, מנעד הקולות, שירת סולם צלילים ביחד עם הילדים.

3. נעמי שמר - שיר הפסנתר - פזמון השיר מורכב מסולם מז'ורי עולה ויורד. לאחר שהילדים למדו על סולם הצלילים, הילדים יממשו ידע זה וילמדו את פזמון השיר. ביצוע השיר בעיבודו של אריה אפשטיין למקהלה מעורבת כאשר הילדים מצטרפים בפזמון.

4. אקורד - הבהרת המושג תוך כדי הדגמה בשירה, הסבר והדגמה של פיאנו מול פורטה (עוצמה מוזיקלית), הסבר על "קולן". לאחר שילמדו  צלילים נפרדים (סולם), ינסו הילדים גם את השירה של כמה צלילים יחדיו.

5. משה רסיוק - צריף קטן - הולחן למילותיה של לאה גולדברג. דרך שיר זה, הילדים שומעים רק את תפקידי הגברים במקהלה (הטנור והבס), היות שהעיבוד הוא למקהלת גברים. השיר יבוצע בחלקו ע"י סולנים ובחלקו ע"י קבוצת זמרים. כך יבדילו הילדים בין צליל של אנסמבל לצליל של זמר בודד. השיר ילווה ע"י סינטיסייזר.

6. סשה ארגוב - שני עננים- הולחן למילותיו של ע. הלל ועובד לשני קולות ע"י מוטי שחר. דרך שיר זה, הילדים שומעים רק את תפקידי הנשים במקהלה (הסופרן והאלט), היות שהעיבוד הוא למקהלת נשים. השיר יבוצע בחלקו בדואט  ובחלקו ע"י קבוצת זמרות. כך יבדילו הילדים בין הקולות הנשיים במקהלה לקולות הגבריים במקהלה. השיר ילווה בגיטרה.

7. יחזקאל בראו - מעבר לגדר- שיר קצרצר שע"י ביצועו ידגימו הזמרים לילדים טכניקות הלחנה שונות למקהלה- שירה באוניסונו (קול אחד) ושירה בקנון. זאת ע"י שירה עם הילדים,הדגמות, הסברים  ושירת קנון מרובה בשילוב בימוי קומי.

8. אנונימ י- הללויה - קנון עתיק למקהלה בשלושה קולות. ביצוע הקטע תוך כדי הנחיית הילדים להקשבה ולזיהוי מבנה הקנון.

9. נורית הירש - מקהלה עליזה - הולחן למילותיה של לאה נאור ועובד למקהלה מעורבת ע"י אריה אפשטיין. העיבוד שמח, ססגוני וכולל משרוקיות שונות ומיוחדות. הדגמה והבהרת המושגים מלודיה (מנגינה) וליווי תקדים את ביצוע השיר ותכווין את הילדים למה להקשיב במהלך הביצוע. 
לצפייה בסרטון

מקהלת זמרי קולגיום תל אביב

האנסמבל הקולי זמרי קולגיום תל אביב הוקם בשנת 1997 על ידי המנצח אבנר איתי. מאז הקמתו פעיל האנסמבל בשירת א-קפלה ובשיתופי פעולה עם תזמורות שונות תוך שימת דגש על ביצוע מוסיקה ישראלית ויהודית לצד מיטב הרפרטואר הקלאסי. זמרי האנסמבל הם מוסיקאים בעלי הכשרה קולית מקצועית ובעלי ניסיון רב בשירת מקהלה.

 זמרי קולגיום תל אביב מופיעים במיטב אולמות הקונצרטים ובפסטיבלים המובילים ברחבי הארץ כמו כפר-בלום, נצרת, אבו-גוש, עכו ופסטיבל ישראל ובשידורים חיים והקלטות עבור קול המוסיקה. האנסמבל ביצע מספר ביצועי בכורה, בין היתר ליצירתו של יחזקאל בראון: ״דברי קהלת בן דוד״ וכן ביצוע ראשון ,לאחר גילויה מחדש, לאורטוריה העברית ״אסתר״ מאת כ. ג׳. לידארטי.

 אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב ערך מספר סיורי קונצרטים באירופה עם דגש על שיתוף פעולה יהודי-ערבי במוסיקה ליטורגית מהמסורות היהודית, המוסלמית והנוצרית. שיתוף פעולה זה נמשך לאורך שנים בפרויקט Voices for Peace עם הזמרת תמנע בראואר, אלי מאירי, מקהלות ערביות ותזמורות שונות ברחבי אירופה.

החל מינואר 2014 ולאחר שנתיים בניצוחו של ברק טל, מנהלו המוסיקלי ומנצחו הראשי של האנסמבל הוא ישי שטקלר.

 

פרטים על המלחינים\משוררים שבהם עוסק המופע

במופע יבוצעו שירים ויצירות של:

  1. תומאס מורלי- מלחין, תאורטיקן, נגן עוגב  אנגלי מתקופת הרנסנס (מאה ה- 16).
  2. נעמי שמר (1930 – 2004) - הייתה פזמונאית, מלחינה, זמרת ישראלית ומתרגמת שירים. כלת פרס ישראל לזמר עברי. שמר כתבה שירים רבים, בהם שנעשו ל "נכסי צאן ברזל' במורשת הישראלית.
  3. משה רסיוק- מלחין ישראלי בן זמננו, מנצח, מרצה. הלחין ועיבד יצירות רבות למקהלה.
  4. לאה גולדברג (1911 – 1970) - הייתה מהמשוררים העבריים המפורסמים ביותר בעת החדשה, סופרת מבוגרים וילדים, מתרגמת, מבקרת וחוקרת ספרות, עיתונאית ומבקרת תרבות, כלת פרס ישראל לספרות לשנת 1970.
  5. אריה אפשטיין - מלחין, מעבד, זמר ונגן גיטרה. אחד מהמוסיקאים המשתתפים במופע.
  6. מוטי שחר - מעבד, נגן חליליות, איש חינוך, זמר.
  7. ע. הלל (1926-1990) - היה סופר, משורר ואדריכל נוף ישראלי, נודע בשם העט ע. הלל.
  8.  יחזקאל בּרַאוּן (1922 – 2014) - היה מלחין ישראלי, פרופסור מן המניין בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה של אוניברסיטת תל אביב. חתן פרס ישראל למוזיקה (תשס"א). בראון היה מלחין פורה ורבגוני של מוזיקה ווקאלית, תזמורתית וקאמרית, כמו גם מוזיקה לתיאטרון, לקולנוע ולטלוויזיה.
  9. נורית הירש - נולדה ב- 1942, היא מוזיקאית, מנצחת, מעבדת, פסנתרנית ומלחינה ישראלית. כלת פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת ה'תשע"ו. הלחינה למעלה מ- 1,600 שירים.
  10. לאה נאור - נולדה ב-22 בינואר 1935, היא פזמונאית, סופרת, מתרגמת ותסריטאית ישראלית.

הכנות למפגש ורעיונות לדיון תוכלו למצוא בקובץ מסודר תחת לשונית - המלצות למופע.

עומק 4
מספר פזות 1
זמן הקמה 00:20
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

הכל מקול - דף הכנה למופע 0717

לינק לצפיה
אורי צור-ארטפרו ניהול וייצוג אמנים
054-5795120

urizur@artpro.co.il

הרצליה, הבעל שם טוב 10

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.