גיבור מנייר(סרט)-היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום: קולנוע
משך זמן המופע: 60
סגנון: עלילתי
שם הרכב:
סיווג: יום קולנוע
שם המפיק: אלחואס
קהל יעד: ה - יג
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 03/04/2017

תקציר הסרט:

סרט גיבור מנייר שנצפה במשך 40 דקות בין הקומדיה לטרגדיה, דן באחד הבעיות החברתיות הקשות ביותר  בחברה הערבית והיא התנהגותם הפזיזה והאלימה של חלק מבני הנוער גם בבית וגם בכביש.

בני הנוער שמאד רצו להוכיח את קיומם ומקומם בחברה כגיבורים ואז נמשכים לתוך קבוצות לחץ לעשות הכל כולל אלימת גניבה נהיגה ללא רישיון וכל מה בא להם ללא דין וללא דיין במיוחד בהעדר המנהיגות האמתית של ההורים.

בסרט צופים באבא של מתבגר שעסוק כל היום בעסקיו ואין לו זמן לפתוח גשר התקשרות בינו לבין אשתו או לבין בנו מתוך אמונה שתפקידו הינו להביא לבית חבילות כסף והכפלת הנכסים ובכך מביא את האושר לבית, בהעדר מנהגות האב נאלצת האם להתמודד עם השקרים של הבן המתבגר והמפונק שמצליח כל הזמן להביס אותה ולסחות אותה בכספים למען מטרותיו שמתוכם לקנות טרקטורון כמו חלק מהחברים שלו ואכן הצליח, אך מהר מאד הבן המתבגר שהצטרף לקבוצות החבירים הפזיזה עושה תאונה ונפגע קשות בעמוד השדרה ומאז משתתק ומתרתק לכסא גלגלים, הדבר שהאיר והעיר  את ההורים לתהליך הטעויות בחינוך הבן המתבגר .

מתוך הסרט יוצאת שלושה מסרים מרכזיים ומכוונים:

 הראשון, מהאב לכל האבות והשנייה מהאמא לאמהות והשלישית מהבן לכל בני הנוער, בסרט שחקו 5 שחקנים אבא, אמא בן שני חברים.

 

 

 

 

 

 

 היוצרים והיצירה:

ארגון חוא"ס הינו ארגון העוסק בבטיחות ובשלום הילדים בחברה הערבית, נושאים שחרטנו על דגלינו מתוך אמונה כי חיי אדם בכלל וחיי הילדים בפרט הינם ערך עליון צריך לשמור, בראש הארגון עומדים אקדמאיים מתחומי הרפואה החינוך בריאות הציבור מדעי החברה בנוסף לצוות מדרכים ומדריכות שהתגבשו סביב החזון והמטרה החשובים מתוך אסטרטגיה שמקדמת את הנושא בחברה הערבית.

חשוב לציין כי הקטל בדרכים קיפוח חיי אדם בכלל ובני הנוער בכבישים בפרט, התנהגותם של בני הנוער הפזיזה    והאלימה הפכה להיות מסוכנת לעצמם ולסביבתם הן בנהיגה מסוכנת או ובהתנהגות אלימה שהזמינה אותנו לבצע יצירה זו ולהפיק סרט גיבור מנייר שכל כולו נלקח מתוך המציאות הן בהתנהגות בני הנוער והן בהתנהגות הוריהם.

היצירה הינו סרט הנקרא גיבור מנייר אושר לאחר שנבחן במס' וועדות בתוך מע' החינוך וגם במשרד התרבות ועל כך קיבל שני אישורים בהתאם, הסרט התאפיין במתח ומשיכה הן בקומדיה מושכת ומצחיקה והן בטרגדיה המרגשת שמשכו את הצופה לאורך כל הסרט ללא כל שעמום משך 40 דקות, בסרט יש 4 שירים המתאפיינים בלחן ובמילים התואמים לתרבות החברה הערבית וקרובים מאד לליבו של הצופה בסרט.

 

 

:

רעיונות לדיון:

הדיון הינו דבר חשוב לכן הצוות המקצועי בארגון גבשו תוכנית מובנת לדיון להטמיע את מטרות הסרט והמסרים המחודדים שלו, הדיון מתמקד בשיח פתוח בין הצופה למנחה לפני ואחרי הסרט שעיקרו מוביל את התלמידים להבחין ולהבדיל בין מתבגר למבוגר.

המנחה יוביל את התלמידים למאפיינים של מובני הבגרות ואיך ניתן להיות גיבורים אמתיים ויעילים לעצמם ולחברה שלהם.

מטרתו של הדיון שהתלמידים יסיקו את המסקנות ולא להנחית חומר לימוד, המנחה בדיון יתחשב בצרכיהם של בני הנוער הן הפיזיים והן הנפשיים וגם החברתיים ויגלה ערנות למתרחש בדיון.

 

 

 

 

 

 

 

מפרט טכני ; חוא ' ;ס בעברית נקראת חושים, בערבית הינה ראשי תיבות של זהירות, בטיחות, בריאות ושלום, חוא ' ;ס הינו ארגון הפועל מזה מס ' ; שנים בקידום בטיחות ושלום הילדים במגזר הערבי. ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; כרטיס הביקור ; אלפיית אלחואס לבטיחות ושלום הילדים במגזר הערבי, ארגון עם אסטרטגיה, מטרות ויעדים ספציפיים לצרכיה הייחודים של האוכלוסייה הערבית במדינת ישראל. ; אלפיית אלחואס, מרכז העובד כחוק וכתאגיד חברה, באישור, תיאום ושיתוף משרדי ממשלה, ארגונים ומוסדות שונים . ; בראש הארגון עומדים אנשי סגל אקדמאיים מתחומי הרפואה, בריאות הציבור והחברה, בנוסף לצוות מדריכים\ות ומקדמי בריאות, המלווים את המרכז בהכוונה ובייעוץ מקצועי שוטף . ; אלפיית אלחואס הוא הראשון מסוגו בחברה הערבית עם ראייה, חזון ואסטרטגיה שנגזרו מצרכי האוכלוסייה. ; חזון הארגון : ארגון ורשת ארצי, הפועל לקידום הסביבה הבטוחה בחברה הערבית בעיצוב והקניית הרגלים נכונים, ביטוחים ובריאים ע ' ;י העלאת המודעות בהתאם לצרכיה הייחודים של האוכלוסייה הערבית על בסיס שוויון וצדק חברתי. ; מטרות הארגון : חינוך לבטיחות בכלל, טיפוח תרבות ההתנהגות הבטוחה, שמירה על איכות חיים מתוך הפנמת ערכים של אחריות ומחויבות אישית של ההורים כלפי ילדיהם.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

עמל טייבה

לינק לצפיה

עין גראר

לינק לצפיה

בסמה

לינק לצפיה
אלחואס
046317082

milhealth@hotmail.com

אום אל פחם, אום אל פחם

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.