תוצרת הארץ

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: מוטי רוזנצוויג
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 200
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/07/2019

הצגה מקורית המשלבת קטעים ממחזות ישראלים : "הם יגיעו מחר" (נתן שחם) "נעורי ורדהל'ה" (לוין) "מהגר עובר ושב" (מונדי) "ליל העשרים" (סובול) "רעולים" (אילן חצור)"פליישר" (יגאל אבן אור).

המחזה בוחן את השאלה "מיהו הישראלי?" בראי התיאטרון הישראלי.

סיפורם של שני שחקני תיאטרון, מוטי ורונן, שקיבלו הזדמנות מיוחדת: להציע לבימאי האמריקאי המפורסם סטיבן שפילברג מחזה ישראלי המייצג נאמנה את דמותו של הישראלי. שפילברג אמור לביים את המחזה בכיכובם, וההצגה אמורה לצאת לסיבוב הופעות בקהילות יהודיות ברחבי ארצות הברית.

שני השחקנים מתגייסים במסירות ובהתרגשות רבה למשימה. הם מציעים מספר מחזות שבענייהם מייצגים הבטים  ודמויות מהישראליות ומנסים לענות לבקשת המזמין ולהציע לו את ההצעה הטובה ביותר.שפילברג הבמאי המפורסם, אשר משוחח איתם בווידאו צ'ט, מאלץ אותם לבחור מחזה אחד בלבד ולא שלל מחזות. לשם כך מקציב להם 30 דקות נוספות עד לפגישתם הבאה בווידאו.

תהליך החיפוש המבלבל נפרש בפני הקהל, כשהשחקנים מעלים קטעים ממחזות ישראלים , מאבני הדרך של התיאטרון הישראלי.

במהלך החיפוש עולה על פני השטח מורכבות החברה הישראלית כמו גם מתחים, תחרות וקנאה בין שני השחקנים אשר מהווים איום על היחסים ביניהם ועל הצלחת הפרוייקט.מוטי רוזנצוויג, בוגר הסטודיו של יורם לוינשטיין.

רונן יפרח, בוגר הסטודיו של ניסן נתיב בירושלים.

שנינו שחקנים רבי ניסיון.

פגישתנו הראשונה היתה על הבמה, כפרטנרים בהצגה "זה מסתובב" מאת יוסף מונדי שהועלתה בתיאטרון הסימטה. היה ברור מיד שמדובר בחיבור עוצמתי.

מתוך החברות, הכימיה והחיבור הטובים בינינו נולד הרעיון ליצור מופע שיכבד את התיאטרון הישראלי לדורותיו ויציג סצינות נבחרות שיתנו "מראה" כלשהי לדמותו של הישראלי.

את המחזה שכתבנו כמסגרת לקטעים האלה , בעצם כתבנו על עצמנו, בשמותינו האמיתיים, עם תכונות האופי והביוגרפיות האמיתיות שלנו.

סיפור החברות בין שני השחקנים, כמעט במתכונת של קומדית bromance , מאפשר לנו ברובד עמוק יותר לחקור את היחס שלנו לחברה הישראלית, למדינה שלנו על המורכבות החברתית שלה. כמו כן מעלה את השאלה הרלונטית לימים אלה: האם תפקידו של התיאטרון הוא לספק בידור ,להציב מראה נוקבת או אפילו לעודד לפעולה ולשינוי ?

השאיפה לעורר את הקהל למחשבות אלה וכמובן לחשוף אותו לרגעים יפים ומרגשים במחזאות הישראלית.

סוג במה חצי מקצועית
מספר אומנים 2
זמן הקמה 60 דקות
מאיזה שעה -
עד איזה שעה -
שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מוטי רוזנצוויג
0546456340

motiroz1@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.