פישטייל-a fish-tale-עמנואל מאייר

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 40
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: עמנואל מאייר
שנת הסרט: פישטייל
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 07/07/2021

ג'וני מאמין בעתיד של אפריקה. הוא חי בישראל, אבל החלום שלו הוא לחזור ליבשת ולקדם אותה. הוא מתמחה בגידול מסחרי של דגים למאכל במטרה להביא עמו הביתה טכנולוגיות מערביות בתחום. אך אשתו טרז כבר לא שומרת אמונים לאפריקה. היא נחושה להקדיש את כוחותיה להבטחת עתיד אופטימלי לילדיהם, גם אם תיאלץ לשלם על כך מחיר כבד. כשוויזות העבודה של השניים פגות, המתח ביניהם גואה ומוביל להתנגשות בלתי נמנעת. סרט הביכורים של עמנואל מאייר הוא פורטרט תיעודי שובה לב המורכב מתיעוד אינטימי בן עשור. תוך שמציף את הפערים בין אפריקה הנחשלת למערב עתיר השפע, הסרט מעמת נרטיב גברי מול נשי ומעלה סוגיות של בחירה מול גורל.

 
על היצירה

הסרט הוא פורטרט תיעודי אינטימי העוקב במשך עשור אחר משפחת מהגרי עבודה מגאנה בישראל. 

הסרט שנעשה באופן עצמאי לחלוטין, ללא כל תקציב, מסתובב בפסטיבלים בעולם, זוכה בהכרה ובפרסים רבים, נרכש לשידור על ידי ערוץ בינלאומי TRT WORLD ולאחרונה גם על ידי ערוץ 8 HOT,

הסרט בן 52 דקות ולאחריו מפגש שיחה מרתקת הנוגעת בסוגיות של הגירה ומשפחה, אפריקה מול המערב, מערכת היחסים המיוחדת בין במאית תיעודית לבין הדמויות שלה והתמדה ביצירה כנגד כל הסיכויים.

 

ביוגרפיה של יוצרת הסרט

עמנואל מאייר נולדה בשנת 1980 בפריז, צרפת. לאחר שסיימה את לימודי התואר הראשון שלה בצילום באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, המשיכה בלימודי תואר שני בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. מאז 2009 צילמה מעל 15 סרטים תיעודיים ארוכים כמו גם סדרות טלוויזיה תיעודיות בישראל, ארה"ב, פולין, צרפת, קונגו, בריטניה, איטליה ושווייץ. הסרטים שצילמה שודרו ב:TV5Monde ,PBS | POV , יס דוקו, ערוץ 8 ,ערוץ 2 ו"כאן". והוקרנו בפסטיבלי קולנוע: .Hot Docs, AFI Docs, IDFA, Docaviv, Jerusalem Film Festival סרטה הדוקומנטרי הראשון כבמאית "פישטייל" זכה בפרס חביב הקהל ובפרס Israel Other  לסרט הטוב ביותר המאיר אוכלוסיות מיעוטים בפסטיבל הקולנוע בירושלים 2019

 

ביקורת על הסרט בהארץ - שני ליטמן ****

״...סרט אקטיביסטי, שאף על פי שגופי שידור וקרנות מימון הפנו לו עורף, התעקש להנכיח את הסיפור החשוב הזה.״ 

כתבה בהארץ - נועה לימונה

"דווקא משום שהפוליטיקה נמצאת בשוליים - הסרט הזה רב עוצמה..."

ראיון ב i24 בצרפתית

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמנואל מאייר
0545621833

mayeremma@gmail.com

יפו-תל אביב, בחת חדש 4

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.