הכשרון לחיות - זום

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 90
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: הר-גיל אמיר
שנת הסרט: 2004
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 27/01/2021

במאי סרטים דוקומנטריים, זוכה פרסים בינלאומיים וישראלים. בעבר היה מורה בבית ספר יסודי, חט"ב ותיכון. לאחר מכן עבר לבימוי סרטים. סרטיו הדוקומנטריים עוסקים במגוון נושאים בחברה הישראלית, ביניהם: "החיים על פי אווה", "בוקר טוב ישראל", "בוקר טוב ישראל – 10 שנים אחרי", "בוקר טוב ישראל – 20 שנים אחרי", "ירושלים ממתינה בתור,  ""בקצה השמים",  "לכודים", "הכשרון לחיות",  "התור באיבן שדאד 2", "פה יקום קבוץ", "רצפט לאושר", "ברית של שכול", "אמא אבא ילדים קורקינט", "שותפים", ועוד.

חלק מסרטיו הוכנסו לתוכנית הלימודים של משרד החינוך ולמסגרות חינוכיות רבות אחרות, כפתיח המגרה דיון בנושאים מגוונים הקשורים לחברה הישראלית. אמיר מרצה בכיר במכללה האקדמית נתניה, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל אביב.

המלצות צפייה

  • עמוס שביט – " מעריב" :"הכישרון לחיות" הוא ללא ספק סיפור המושתת על חומרים מצוינים, והוא ערוך ביד מקצועית. הסרט מצליח לזגג עיניים ולהרטיבן בלחלוחית, סרט כזה יודע איך לא להרפות מהצביטה הזו שלופתת את הלב ודוקרת אותו.."
  • חיים יבין:  "סרט מאד מרגש, מאד יפה, ממש נוגע ללב, עשוי היטב. הרבה   שבחים."
  • רובי פורת שובל:  סרט מקסים! מרגש!  חשוב!
  • יורם קניוק: "סרט נפלא!… סרט מרגש של אמיר הר-גיל "הכשרון לחיות". ..סרטים כאלה יכולים להיות שמאלצים, או כועסים. סרטו של  הר-גיל הוא חתך לנפש אביו באכזריות ובאהבה, וניסיון להבין את האיש שמצא אהבת אמת בגיל כה מבוגר, דווקא בעיר הולדתו ממנה גורש, עם אישה שאינה יכולה להתנצל על מה שעשה אביה לפני שנולדה. ..הסרט מרגש ונוגע במי אנחנו ומניין אנחנו באים.
  • יהודית קציר: "מרגש, מעניין וחשוב".  
  • שמיל בן ארי: "סרט מדהים, חזק מאד, חזק מאד, הוא נותן המון כוח, אני אחשוב עליו עוד הרבה זמן, הוא נוגע בנקודה מאד משמעותית." 
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
הר-גיל אמיר
054-5208720

amirhar-gil@yakum.co.il

, קיבוץ יקום

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.