חואניטה והגיטרה - מופע ספרדי לילדים של להקת סינקו5 - מחול (פלמנקו)

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: סינקו 5
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 07/03/2019

חואניטה הנסיכה מקבלת מתנה מהפיה - גיטרה שהופכת לחברתה הטובה. תחילה חואניטה מנסה לנגן עליה ולא מצליחה, ומחליטה שלשחק עם חברותיה יהיה יותר קל. היא משאירה את הגיטרה לבדה והולכת לשחק. הפיה שמוצאת את הגיטרה נטושה מחליטה ללמד את חואניטה שיעור בחברות ומחליטה לשמור עליה בביתה. חואניטה יוצאת למסע חיפוש אחר הגיטרה ועוברת בין הארצות השונות וחווה את התרבויות של ספרד, מקסיקו, ברזיל ואנגליה דרך המוזיקה והריקוד. בסוף המופע מתגלה מוסר ההשכל על חברות אמיתית, על נאמנות.

המופע מציג יצירות קלאסיות בעיבוד ספרדי, ויצירות לטיניות מוכרות, בשילוב ריקוד, שירה..

 
רקע – טניה וינוקור – כנרת, רקדנית, יוצרת ויזמית – בת להורים מוסיקאים, ילידת קישינב שעלתה ארצה בגיל 8, אחרי שכבר ניגנה כינור ורקדה בלט גיל 3. לאחר לימודים באקדמיה למוסיקה בת’א, לימודי פלמנקו במלגה בסביליה, ספרד, ולימודים באקדמיה למחול בירושלים– פתחה בקריירה בימתית עשירה בה הופיעה עם להקת מיומנה בארץ ובעולם, עבדה לצד אומנים כמו דיויד ברוזה, מוש בן ארי, גליקריה, ריטה, כיכבה בהרכב האלקטרוני מטבוחה פרוג׳קט והתארחה באינסוף מופעים ופרויקטים של מוסיקת ומחול עולם.

יצירה עצמאית – ב2006 העלתה את יצירתה ’סינקו5’ ששילבה מוסיקה מקורית, ריקוד הפלמנקו ווידאו ארט, כאשר על הבמה 10 מוסיקאים ורקדנים. המופע הציג בכל הארץ במופעים פתוחים ובמסגרות כגון פסטיבלים והופעות סל תרבות. ב2009 העלתה את מופעה השני – ’קוודרוס – תמונות’ שנחל הצלחה – המופע היה פיוז׳ן מוסיקלי מרתק בין מוסיקה מקורית של וינוקור, מוסיקה ספרדית, נגיעות לטיניות וים תיכוניות. המופע שם את הכינור ככלי מרכזי וכלל עיבודים להרכב של גיטרה ספרדית, בס, עוד, חליל, כלי פרקשן מהעולם ושירה– כל אלה בשילוב הריקוד והסיפורים על מקומות שונים בספרד – ציירו את התמונות המוסיקליות – מכאן שם המופע.

בפרויקט “Shine” שעלה ב2013 שהיה שילוב נגינה חיה ואלקטרוניקה – עלו לראשונה שירים בביצוע וינוקור. במופעי הפתיחה אירחה נגן גיטרה מספרד, מאוחר יותר המופע השתתף גם בפסטיבלי ג׳אז, והוזמן להופעות בתאילנד, רוסיה איביזה ואיטליה.

הקלטות והופעות בעולם – באותה השנה גם יצא הסינגל שירה הראשון – Te Quiero מתוך הפרויקט שהושמע בתחנות הרדיו השונות בארץ ובחו’ל והביא להופעות בארה’ב, קובה. בהמשך גם הסינגל השני “I CAN” שבעקבותיו הוזמנה להופיע בפסטיבל האלקטרוני הנחשב “ADE” באמסטרדם. ּבֵEP הלא רשמי שנשא את שמה היה כיוון אלקטרוני ברור ששילב סאונד תזמורתי ואת הכינור ככלי מוביל לצד השירה. בו גם הוקלט השיר –Springs שכלל אירוח של הראפר הקובני Etien. הסינגל האחרון מתוכו היה Pampa – קטע קליל וקופצני לכינור בסגנון לטיני – איתו גם הופיעה ב2017 בTEDxJaffa וזכתה לתשואות על הופעתה המקורית שמשלבת ריקוד ונגינה בו זמנית.

פרויקט אומנים סינקו5 – בשנים האחרונות טניה משלבת בין הקריירה העצמאית לניהול להקה שמונה כ15 אומנים (מוסיקאים, רקדניות, זמרות) בתחום הספרדי בשם סינקו5 – על שם מופעה הראשון. שם באים לידי ביטוי כישוריה כבמאית, מנהלת אומנותית ויוצרת כאשר היא לא על הבמה. מאחורי הלהקה עומד רעיון שמנחה את וינוקור בכל עשייתה – שילוב תרבויות, אומנויות וסגנונות על במה אחת. עם הלהקה הזו העלתה את המופעים ’אש המיתרים’, ’תשוקה ספרדית’ – מופעים למבוגרים, ו’חואניטה והגיטרה’ לקהל הצעיר.

ג׳יפסי – ב2018 העלתה טניה את מופעה החדש ’ג׳יפסי’ – בו היא חוזרת לקדמת הבמה לאחר פציעה. זוהי מעין חזרה הביתה – למוסיקה הצוענית הבלקנית אליה נחשפה עוד כילדה, בשילוב הריקוד, וכל הפיוז׳ן הספרדי בליווי ננים שמלווים אותה למעלה מעשור. מאז שעלה המופע כבר  הציג מעל 30 הופעות ברחבי הארץ וכבר במחצית הראשונה של 2019 מיועד להופיע בספרד, גרמניה ושבדיה . במופע מנוגנים גם הקטעים מתוך הEP החדש – IN TIME.

EP חדש – IN TIME – הוקלט בארץ ועבר את תהליך המיקס והמאסטרינג במדריד. שני סינגלים  מתוכו – ה’ממליגה’ ו’ריו’ יצאו בחודשים האחרונים והאיפי ישוחרר בצורה רשמית עם ההופעה במדריד (ספרד) בסוף מרץ 2019.

שידור ברדיו – ב2018 לצד פעילותה הבימתית משדרת טניה ברדיו החברתי הראשון תוכנית בשם ’מוסיקא–לי’ בה היא מארחת אומנים יוצרים מתחומים מוסיקליים שונים. זוהי דרכה להחזיר לקהילה ולתמוך ביצירה מקורית ישראלית, באומנים ובעיקר אומניות שמחוץ לקו המיינסטרים שמהווים דוגמא ומופת להצלחה בזכות העשיה וההתמדה בעידן הריאליטי. בתוכנית התארחו  עד כה – ארץ נץ, הדר נויברג, אמיר גבירצמן, נועה זולו, מנצחת מקהלת מורן נעמי פארן, אבבה דסה ועוד רבים .

סוג במה חצי מקצועית
רוחב 4
עומק 3
מספר אומנים 4
מספר אנשי צוות 2
מספר הקבוצות במקביל 1
זמן הקמה שעתיים
מאיזה שעה 16:30
עד איזה שעה 17:30
שפת המופע עברית
סאונד כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
סינקו 5
054-5816469 טניה וינוקור

info@taniav.com

תל אביב - יפו, בן יהודה 27

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.