ביצה מזהב-היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום:
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הצגה גדולה
שם המפיק: תיאטרון למען השלום
קהל יעד: א - ד
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/11/2016

מדובר במשפחה מודרנית , האבא פקיד כלשהו , האימא מחנכת ,עובדת בהוראה,ועוד שני ילדים , בן ובת ,יש להם תוכי בבית שהוא חבר טוב עם הבת העונה לשם "למיס".

הבן ,"סעיד" רצה לגדל אפרוחים ולצבוע אותם בצבעים ססגוניים,ולאחר שקיבל את הסכמת הוריו הלך לחנות עופות ובחר בתרנגולת רזה וחוורת משום שהיא הזולה ביות .ואין לו כסף מספיק לקנות אחת שמנה ובריאה

למחרת הופתע סעיד למראה עיניו ומצא שהתרנגולת  הרזה הטילה ביצה מזהב.

שימחה גדולה שררה במשפחה, והרשו לעצמן ללכת רחוק ולצפות ציפיות מרחיקות לכת,איך ישתנו חייהם בעוד זמן קצר כשיהיו עשירים.האימא רוצה לקנות שמלות יקרות , זהב,וכל מה שבא ליד ,ואפילו כתבה מכתב פיטורים מהעבודה. האבא רוצה לטייל בכל העולם, האחות חושבת איך להתייהר מול החברות שלה.

תשומת לב רבה העניקו לתרנגולת והזניחו את התוכי. התוכי כעס מאוד וזמם להרע .וחשב איך להתפטר מהתרנגולת, הוא קרא לסעיד, והציע לו אם הוא אכן רוצה להיות עשיר בבת אחת ולא יצטרך לחכות הרבה זמן משום שהתרנגולת מטילה לו ביצה אחת ביום.אך סעיד לא כשאר בני המשפחה , הוא לא רוצה ביצים מזהב , הוא רוצה ביצים רגילות שהתרנגולת תדגור עליהן ויצא לו בסוף אפרוחים .

פנה התוכי "ללמיס" אחותו של "סעיד" והציע לה אם היא רוצה להיות עשירה מהיום למחר , שתוציא את כל הביצים מבטנה של התרנגולת בבת אחת ולמה לחכות כל כך הרבה עד להיות עשירה,

למיס קנתה את הרעיון ויצאה למשימה .אך הסוף היה טרגי וכך קרסו כל חלומותיהם של בני המשפחה .ואף סעיד לא זכה לגדל אפרוחים, שאלו מי יזם את הרעיון ,וכשנודע להם שזהו התוכי ,  כעסו מאוד עליו ולא רצו בו יותר בביתם ושחררו אותו לחופשי.עמותת "אמנות למען השלום" נוסדה בשנת 1994 . העוסקת בנושאי תרבות וחינוך למיניהם, בעיקר הפקת הצגות תיאטרון לילדים  ונוער, וגם למבוגרים.

להקת תיאטרון שלנו היא מן המובילות במגזר הערבי ,מגיע מספר המופעים שלנו בשנה אחת לכדי 400 מופעים . צופים בנו בכל שנה לא פחות ממאה אלף צופים. 

אפוא : נבקשכם בזה להכליל אותנו ברשימת הגופים המאושרים להציג הצגות בבתי הספר. כך שנוכל לעבוד השנה במסגרת סל תרבות , ולגבי ההצגה הנוכחית היא, נציגה הכין האנשים נהפכו לבן אדם חמדן לאחר ראיית הכסף, ומטפלת בנושא זניחה.  

מפרט טכני במאי/ מחזאי: כרם שקור מוסיקה: ואאל נעום ; תפאורן: סעיד גנאיים ; מס ' ; שחקנים: 5 שחקנים ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

ביצה מזהב 3

לינק לצפיה

ביצה מזהב 2

לינק לצפיה

ביצה מזהב 1

לינק לצפיה
תיאטרון למען השלום
04-6747062

karam33@bezeqint.net

סכ'נין, איצטדיון דוחא

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.