חלילים מסביב לעולם

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון: אתני
שם הרכב: דואו
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: רוזמרין חגית
קהל יעד: ד - ח
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/04/2002

חלילים סביב לעולם

במופע חלילים סביב לעולם מקיימים הנגנים חגית רוזמרין  וגיל בוהדאנה דיאלוג של חלילים ממקומות שונים בעולם.

המופע נוצר כתוצאה של הסיורים הרבים שערכו חגית וגיל בעולם במשך השנים בהם נפגשו עם מוסיקאים מקומיים חקרו ואספו חלילים ולבסוף הקימו את מרכז "חליל בגליל" בקיבוץ יסעור בגליל המערבי.

החליל הוא אחד מכלי הנגינה העתיקים ביותר ובמשך השנים עמד במבחן הזמן ככלי הנגינה החשוב והעיקרי בפולקלור בתרביות שונות בעולם.

המופע "חלילים סביב לעולם" מפגיש את המאזינים עם התרבויות השונות דרך המוסיקה ועם עולם החלילים אשר מנוגנים בסגנונות נגינה שונים בהתאם למיקום הגיאוגרפי. למעשה החלילים מהווים מראה לתרבות שלמה וזהו החוט שעובר לאורך המופע דרך נגינה והסברים על כלי הנגינה השונים והמגוונים המוצגים בו.

המופע דינאמי וסוחף ומציג מגוון רחב של  חלילים אקזוטיים וצלילים ממקומות רחוקים וקרובים כגון - חלילים אינדיאנים מהרי האנדים ועד צפון אמריקה, חלילים מהבלקן ואירלנד, חלילי עץ ובמבוק מהמזרח הרחוק והמזרח התיכון, חלילי חרס שונים, אוקרינות ועוד.. אותם מלווים כלי נגינה יחודיים כדוגמת: מבירה וקלימבה אפריקאית, הנג שוויצרי, צימבלון ממזרח אירופה, קערות טיבטיות, כלי הקשה שונים, משרוקיות פעמונים וצפצפות ייחודיות.

המוסיקה המנוגנת בחלקה לקוחה מן הרפרטואר העממי ובחלקה מקורית השואבת השפעות מכל אותם מקומות בהם סיירו גיל וחגית.

משך המופע 45 דקות והאמנים מגיעים לבית הספר עצמו להופיע בפני התלמידים.

 

 

חגית רוזמרין

חלילנית, מלחינה ומוסיקאית מקורית ייחודית  בנוף הישראלי.

למדה חליל צד אצל פרץ ירון (חלילן התזמורת הפילהרמונית) ואצל מרי ברטו בביה"ס הגבוה למוסיקה Manness College of Music  בניו יורק. במקביל למדה ג'אז ואילתור עם גארי דייל. כמו כן השתלמה אצל החלילנים רוברט דיק (ארה"ב), ויליאם בנט (אנגליה) וויל אופרמנס (הולנד).

הנגינה וההלחנה של חגית מושפעים מן המוסיקה הקלאסית, הג'אז ובעיקר ממוסיקת עולם בה התנסתה במשך שנים בסגנונות שונים של המוסיקה העממית:

ניגנה מספר שנים בלהקת הפלמנקו של באלדי אולייר, הייתה  החלילנית של הלהקה האירית והקלטית "קטיפה שחורה", ניגנה בלהקת ג`אבליו של הזמרת הכורדית אילנה אליה ובהצגה המוסיקלית לילדים "החלילן מהמלין". כמן כן הופיעה והקליטה עם הרכבי ג`אז וסלסה בניו יורק ושם גם הופיעה בביצועי בכורה של יצירות בנות זמננו לחליל במסגרת ""Experimental Intermedia

חגית השתתפה הן כחלילנית מבצעת והן כמלחינה בהפקות מחול שונות על במות המחול בניו יורק בישראל, הופיעה עם להקת מחול הפלמנקו הישראלית "קומפאס" והלחינה מוסיקה לכוריאוגרפיה של ורה גולדמן עבור הרקדנית האוסטרית מרטינה הגר בשנת 2006. הקליטה מוסיקה לסרטים והשתתפה בהקלטות של אומנים אחרים כמו: סמיר  ג`ובראן, באלדי אולייר, להקת קטיפה שחורה ועוד. באביב 2006 השיקה את אלבום הסולו ביחד עם גיל בוהדאנה "חלילים מסביב לעולם" ולאחרונה יצא אלבומם השני “The Wise Tree.

כיום מופיעה חגית עם הטריו שלה במופע "על כנפי הרוח" , מופע המציג את מגוון סגנונות הנגינה בחליל, עם גיל בוהדאנה במופע  "חלילים מסביב לעולם", במופע יחיד לילדים "סיפורו המופלא של החליל" חברה בהרכבים נוספים של מוסיקת עולם: "ירוק-עד" – מוסיקה קלטית ישראלית ,"ארמונות בחול" עם ראלי מרגלית, הקימה פרויקט מוסיקלי יחודי עם מוסיקאיות נוספות הנקרא "הר הנשים" והשתתפה בפרויקטים מוסיקליים עם מוסיקאים ערביים מתזמורת נצרת בנהולו של המוסיקאי ניזאר רדואן. חגית משתתפת כסולנית בקונצרטים מיוחדים עם מקהלות משגב וטבעון.

בנוסף לנגינה חגית מלמדת חליל צד, סדנאות של מוסיקה קלטית ומעבירה הרצאות בנושא צליל ומוסיקת עולם.

 

גיל בוהדאנה

נגן כלי נשיפה והקשה, מוסיקאי ומתכנן נוף.

גיל סייר במשך מספר שנים במקומות שונים בעולם, אסף חלילים, למד והתנסה בנגינת מוסיקה עממית מסוגים שונים.

בישראל הופיע עם מספר הרכבים ביניהם "מאצ'ו פיצ'ו", הרכב מוסיקה דרום אמריקאית ו"דואו כנען".

מעל 16 שנים מופיע גיל במופעי יחיד ועם אשתו החלילנית חגית רוזמרין במופע "חלילים סביב לעולם", מופע המפגיש יצירות עממיות עם היצירה האישית של גיל וחגית  דרך מגוון של חלילים וכלי נגינה מרחבי העולם. "חלילים סביב לעולם" מוצג בכל רחבי הארץ בפני קהלים שונים וזכה לסיבובי הופעות מוצלחים בארה"ב בשנים 2008 ו-2011.

גיל הוא היוזם של פרוייקט "אקומיוזיק", פרויקט מוסיקלי המשלב מוסיקה ומיחזור. הפרוייקט מבוסס על המופע המצליח "צלילים מחצר הגרוטאות", מופע המנוגן כולו בכלי נגינה מחומרים ממוחזרים אותם יוצר גיל. בנוסף כולל הפרוייקט סדנאות והרצאות שגיל מעביר לאנשי חינוך והוראה בישראל, אנגליה וארה"ב.

בשנת 2010 הוא השיק את אלבומו "צלילים מחצר הגרוטאות" וב-2011 יצא לאור ספר הדרכה לבניית כלי נגינה עבור ילדים ראשון מסוגו בשם זה.

גיל משלב את נסיונו כמתכנן נוף ומעצב גנים מוסיקליים בהם הוא בונה מתקנים  מוסיקליים וכלי נגינה גדולים למקומות ציבוריים. הכלים והמתקנים המנגנים מוצבים במוזיאון המדע בחיפה, בבתי ספר, גני ילדים ומוסדות חינוך שונים ובפרקים ברחבי ישראל.

 

 

 

 

 

מספר אומנים 2
זמן הקמה 01:00
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

מכתב המלצה דני אלטר

לינק לצפיה

המלצה רשות הטבע והגנים

לינק לצפיה

המלצה גילה

לינק לצפיה
רוזמרין חגית
052-8939279

hagitflute@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.