הוגו שלי

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הקרון
קהל יעד: ד - ז
כמות קהל מקסימלית: 250
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/01/2022

לנועה ממש אין חשק לעשות עבודת שורשים. יש לה דברים הרבה יותר מעניינים לעשות. וחוץ מזה, לכל הילדים יש סבים וסבתות  שיש להם סיפורי גבורה מרשימים, ורק סבא שלה -לא חלוץ, לא לוחם  ולא גיבור.
לאט לאט ובעדינות, בעזרת מוסיקה חיה, צלליות, פסלי עץ יחודיים והומור, חושף סבא הוגו את סיפורו המרגש בפני נועה.  זהו סיפור ילדותו של אביה של רונית, יוצרת ההצגה. 
סיפור אנושי סוחף מלא באהבה ואומץ, על תקופה בה השתולל הרוע בעולם, ועל הטוב הטמון בבני האדם. סיפור שיש בו תקווה גדולה שנוצרה בזכות אנשים טובים שבחרו לפעול למען אחרים גם אם תוך סיכון עצמם. 
מחזה על אהבת אדם. כל אדם באשר הוא אדם.

המחזה מבוסס על סיפור חייו של ז'ק קנו.
לזכרם של פרנסואה ומריה קנופס והכומר יאן ברויאן מבלגיה. חסידי אומות עולם.על היצירה

ההצגה זכתה בשלושה פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2020:

  • פרס ההצגה הטובה ביותר
  • פרס המוסיקה – רונית קנו
  • פרס עיצוב תאורה – דן קרגר

על היוצרים

יצירתה של רונית קנו

מחזה: שחר סיטנר ורונית קנו ע"פ סיפור חייו של ז'ק קנו

בימוי: נעמי יואלי

שחקנים: יהונתן בן חיים, אילה דנגור, רונית קנו

עיצוב במה, בובות ואביזרים: הדס עפרת

מוסיקה: רונית קנו  

תאורה: דן קרגר

תלבושות: מאי אילון

רונית קנו - מוסיקאית ומחזאית: ביצירותיה שילוב של מוסיקה ותיאטרון: "דברים שחשוב לי להגיד" "חוק התותים" וההצגה המוסיקלית - "יואל אמר" – זוכת פרס ההצגה הטובה ביותר והפרסים על המחזה, המוסיקה והבימוי בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2014 ובפרס הבמה לשנת 2015 להצגת השנה לילדים. כותבת טור במגזין "עיניים" לילדים, מורה למוסיקה ויצירה בחינוך המיוחד.

שחר סיטנר – תסריטאית: המתמחה בכתיבה לילדים זוכת האקדמיה לסדרה הטובה ביותר לגיל הרך עבור הסדרה שכתבה "דן ומוזלי". כתבה עשרות סדרות ילדים ישראליות, ביניהן: "אולי פיל", "בחצר של פופיק", "שרגא בישגדא", "תראו אותי" ועוד ועוד..

נעמי יואלי – בימאית: יוצרת תיאטרון, במאית, דרמטורגית, חוקרת תיאטרון, שחקנית, בובנאית ומספרת סיפורים. עד לאחרונה דרמטורגית ובמאית בתיאטרון הקרון ירושלים. מרצה בנושאי המחקר האקדמי על טקסים כתיאטרון ומלמדת אמנות הסיפור ואמנות תיאטרון הבובות. מופיעה ברחבי הארץ ובפסטיבלים בארץ ובעולם. בעלת דוקטורט בתיאטרון, זוכת הפרסים: פרס ראשון בפסטיבל עכו להצגה  "דודה פרידה: המוזיאון"; פרס מפעל הפיס לאמנויות הבמה (פרס לנדאו); פרסי "קיפוד הזהב" להצגה "בין הספירות" על הצגת השנה, שחקנית השנה ועיבוד למחזה; פרס "קיפוד הזהב על "פריצת דרך בשפה אמנותית" בהצגה "נפיץ"; פרס רוזנבלום לאמנויות הבימה עיריית תל אביב יפו.

הדס עפרת – מעצב: אמן בינתחומי. מציג עבודות פרפורמנס, פיסול ומיצבי קול ומדיה. הקים את בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים והיה שותף להקמת תיאטרון הקרון והזירה הבינתחומית בירושלים ושימש כמנהלם הראשון. חתן פרס ישראל לאמנויות הבמה (2016) וב-2008 זכה בפרס האמנות מטעם שר התרבות. בהצגה "הוגו שלי" הדס שימש כמעצב במה ואביזרים וגילף במו ידיו את הבובות.

 

מין הביקורות

"הוגו שלי היא הצגה אינטימית על יחסים בין דוריים, היא עטופה בהמון חמלה, רגישות, ואהבה גדולה. אהבה היא שם המשחק כאן, האהבה שבה רונית, יוצרת ההצגה, מתארת את דמותו של אביה, ואהבתו של הוגו לשני זוגות הוריו, למולידיו, ולהורים שהצילו אותו. השחקן יהונתן בן חיים פשוט מושלם לתפקיד ז'אק קנו, אחרי 10 דקות תתאהבו בקסם שלו, קשה לעיתים להאמין שלא מדובר באדם האמיתי שעל הביוגרפיה שלו מבוססת ההצגה.  השואה מוצגת כאן דרך עיני הילד שהיה, שתופס לעיתים חלק מהעולם האכזר ההוא במושגים אוניברסליים של חושך ומפלצות, אליהם ילדים רבים יכולים להתחבר. ההצגה שמיועדת לגילאי 7-12, מסתיימת בשיא של הסיפור, ובהחלט משאירה את הקהל לא רק עם עיניים לחות אלא עם המון שאלות, והשתוקקות לשמוע עוד על סיפור חייו המיוחד של ז'אק קנו".

 

 

 

 

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הקרון
02-5618514שלוחה 1שושי ו-2

shoshy@traintheater.co.il

ירוושלים, ת.ד. 8289, ירושלים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.