פסי קומר

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: מפגש עם אמן
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש אמן
שם המפיק: פסי קומר
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 40
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 17/01/2021

פסי קומר, בוגרת לימודי המשך במדרשה לאמנות בבית ברל, בעלת תואר ראשון בהצטיינות באמנות וחינוך במכללת אמונה, חברה בקבוצת סטודיו משלך מרכז לאמנות נשים,ירושלים.

השתתפה בתערוכת יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו״ל. השתתפה ברזדנסי במעמותה בבית הנסן, זוכת מלגת אמן-מורה ממשרד התרבות והספורט.

מפגש אמן זה הוא הזדמנות עבור התלמידים להכיר באמצעות וידיאו, צילום ומיצג עבודות המציגות את הנושאים: בית ,ארעיות, סדר מול הכאוס ,שליטה מול חוסר שליטה.

התלמידים יחשפו לתהליכי היצירה של העבודות ויגלו איך המדיה השונות משפיעות על חווית הצופה, על הצורה ועל התוכן המביעים את רעיון היצירה. 

המפגש יאפשר דיאלוג עם התלמידים לשיח, שאלות ותחושות המתעוררות בהם כחלק מהצפייה בעבודות.

 

פסי קומר היא בוגרת מצטיינת של לימודי התואר הראשון באמנות וחינוך במכללת אמונה, ירושלים, ובוגרת התכנית ללימודי המשך במדרשה – הפקולטה לאמנויות, בית ברל. משנת 2014 היא חברה בקבוצת האמניות סטודיו משלך בירושלים. 

עבודותיה של קומר מתמקדות בוידאו ארט ובפיסול, והן מתייחסות לארכיטקטורה, מבניות וחלל בקנה מידה משתנה. גוף יצירתה של קומר בוחן את הצורניות הגאומטרית באופן מנימליסטי, וחוקר את מערכת היחסים בין דו-ממד לתלת-ממד. בעבודותיה, יוצרת קומר מבנים הנראים כריהוט ביתי או מבנים חיצוניים,  המתפרקים ומורכבים מחדש על ידי החומר ובאמצעות המדיה. 

קומר השתתפה עד היום במגוון של פסטיבלים ותערוכות קבוצתיות, בניהם: במוזיאון ארצות המקרא, ירושלים; הביאנלה לאמנות יהודית, ירושלים; המקרר – מרחב לתרבות ואמנות, תל אביב; הירקון 19 – גלריית המדרשה, תל אביב; גלריית סטודיו משלך, ירושלים; ופסטיבל One Take לסרטים בשוט אחד, קרואטיה. קומר היא בוגרת תוכנית הרזידנסי של מעמותה בבית הנסן, ירושלים, וזוכת מלגת אמן-מורה של משרד התרבות והספורט (2017-2018).

 

המפגש יתמקד בנושאים אלו הבאים לידי ביטוי בעבודות:

שילוב בין וידאו ארט לפיסול - התלמידים יחשפו במהלך השיח ליכולת לחבר בין מדיה. החיבור הקשור והמובנה בין החומר, הזמן והמקום המאפשר להגיע אל היצירה השלמה.

אמנות המיצג ותיעודה - באמצעות המפגש יכירו התלמידים את אמנות המיצג, אמנות המאפשרת יחס ישיר בין האמן לצופה. בעקבות הזמניות החד פעמית של המיצג גם התיעוד מקבל תפקיד מרכזי, ומעורר לדיון על היחס של זמן פעולת המיצג מול זמן הצפיה בתיעודו. התלמידים יחשפו לאופן בה משתנה חוויתו של הצופה מזמן הווה לזמן סטטי - העוצר את הזמן ומתייחס לתיעוד בעבר, ואת היחס לתיעוד המייצר עבודת וידאו חדשה ולא רק פעולה של תיעוד.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
פסי קומר
0547592170

pesiher@gmail.com

תקוע, סולם יעקב 247

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.