רווה אלי

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: רווה אלי
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

שם:   אלי            משפחה:   רוה

כתובת:    פיקא 26 פתח תקוה 49611

כתובת דוא"ל:   eliraveh45@gmail.com

טל':  03-9227233 טל' נייד :  0523631880בתור סופר ניחנתי בדמיון פורה ועשיר. לכן 41 ספריי מתוך ה-43 טוויתי בדמיוני מסביב לגרעיני אמת. שני ספרים נכתבו על סמך החוויות שעברו אנשים הקרובים אליי ואני עצמי והינם אחד המשכו של השני. ראשית העלילה מתרחשת בוורשה בתחילת מלחמת העולם השנייה, במהלכה קליטתי בארץ כעולה חדש וסופה המדהים והמופלא בפתח-תקווה לפני כשני עשורים. תמצית העלילה המסופרת נשמעת בהקשבה מלאה ובסופה התלמידים והמורים נותרים בפה בפעור. מציין ומדגיש מספר פעמים בפני התלמידים שלכל אחד ואחד מכם יש וודאי סיפור משלו וגם אם אינו מותח ומרגש כשלי, עליו להעלותו על הכתב ולשפרו בהמשך כפי שלימדתי בסדנאות לכתיבה יצירתית.

מביא יצירות (מפאת קוצר הזמן – שירים) של סופרים אחרים בנושאי חברות, חלומות, חגים ומולם מציג יצירות שלי בתכנים ונושאים זהים. מדגיש שכבר כתבו על כל הנושאים בעולם אבל לכל יוצר (וגם לכם התלמידים) שפה ייחודית משלו. תכתבו! תכתבו!

מספר בתמצית ומציג את הספרים המומלצים לקריאה על פי גילאי התלמידים.

משאיר מספר דקות לשאלות ותשובות.

אם נשאר זמן, מסיים בקריאת שיר הומוריסטי, שמשאיר טעם טוב בלב וחיוך על הפנים.

      דוגמאות ליצירות שיידונו במפגשים עם התלמידים, העונות להגדרה שבתקנון: "כתיבה ספרותית ופובליציסטית ההולמת את המדיניות הציבורית והפדגוגית של משרד החינוך."

"תחרות גביע הזהב" עלילתו מספרת על מפעל תעשייתי של ילדי הסביבה העמלים לצד הפועלים כדי שהמפעל יזכה בתחרות איכות הסביבה. מעלה שאלה מה עושים התלמידים בנושא איכות הסביבה בסביבתם ובבית ספרם.

"להיות כמו כולם" סיפור אמתי של עלייתי לארץ ולימודי בבית הספר בו הייתי עולה החדש היחידי.  מספר על היחס הנלעג ולהתנכלויות להם זכיתי. שואל אם יש בכיתה עולה חדש וכיצד הוא התקבל על ידי הוותיקים. שומע עשרות סיפורים לכאן ולכאן. מנסה לדלות סיפורים מהוותיקים, כיצד הם קיבלו את העולה החדש.

"כמו יהלום נדיר" ו"כביסה מלוכלכת" מספרים על החרמות ונידויים. דן עם תלמידים מה הם המניעים לחרם, ובאילו דרכים ואמצעים על המוחרם לפעול כדי שהחרם ייפסק

מספר אומנים 1
זמן הקמה 00:15
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

רשימת ספרים

לינק לצפיה
רווה אלי
0523631880

eliraveh45@gmail.com

פתח תקוה, פיקא 26

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.