ליאור גריידי

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: מפגש עם אמן
משך זמן המופע: -16
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: ליאור גריידי
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 03/09/2020

ביצירתו של האמן ליאור גריידי, הנפרשת לאורך השנים האחרונות, בוקע קול יחידאי, מינימליסטי אך רועם וחד כתער, קול אמיץ המחפש גוף נעדר. גוף שחרוטים עליו סימני מאבק שהשאיר אחריו קול של גוף בלתי נראה התובע היעלמות: היעלמות של גוף ממשי - קווירי, מזרחי, מסורתי -  מגוף סימבולי – הגוף הלאומי, המודרני, המערבי וה"אמנותי". 
הוא מייצר אובייקטים תרבותיים המזמנים את הגוף הנעדר הזה, לספר בעצמו הפעם, על האלימות של ההיסטוריה, על היסטוריות מחוקות, וגם על היסטוריות עתידיות, היסטוריות שניתן עוד לייצר, וליצור. המפגש האינטרדיסציפלינרי בעבודותיו מנסח שפה ויזואלית המחויבת להיסטוריה של האמנות אך גם עומדת בפני עצמה. מפגש זה מאפשר ומציע חוויית צפייה חושית עזה המשלבת, ריח, טקסטורה וחומריות ובו זמנית מחברת בין מסורת לאינטימיות, בין הקובייה הלבנה לבית, בין פוליטיקה ופואטיקה ובין הוד לגוף.

ליאור גריידי, אמן בינתחומי ומרצה לאמנות במוסדות שונים. עבודותיו הקונספטואליות במדיות שונות - כמו : פיסול, וידאו ורישום -  חוקרות זהות פוליטית ומסורת, דרך שימוש פואטי באובייקטים יומיומיים ודימויים מוכרים. הציג בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות שונות, ביניהן בגלריה הלאומית לפורטרטים של ה"סמיתסוניאן" בוושינגטון די. סי., מוזיאון חיפה, מוזיאון אשדוד, מוזיאון תל אביב, גלריה Y, אקזיט ארט, אֵפֶּקס ארט והמרכז לאמנות הסֵפֶר בניו יורק. עבודותיו נכללות באוספים ציבוריים ופרטיים.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ליאור גריידי
0586688266

leorgrady@gmail.com

תל אביב, שיבת ציון 13

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.