צ'רלי צ'פלין תשפא-סיגל ורדי

תחום: קולנוע
תת-תחום: הרצאה והדגמות
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: ורדי סיגל
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/09/2020

במפגש על צ'רלי צ'פלין, אני לוקחת את המשתתפים במנהרת הזמן, לימים שקדמו להולדת אומנות הקולנוע.  ילדותו בלונדון של סוף המאה ה-19, שעוני ויתמות שלטו בה, היתה הבסיס לתפיסת עולמו החברתית והאומנותית.  במפגש אני מספרת על הקשיים איתם התמודד צ'רלי, ועל אישיותו המיוחדת שהתפתחה בעקבותיהם. אני מקרינה קטעים מסרטיו האילמים, שצולמו בשחור/לבן. את המוסיקה בסרטים אלה הלחין צ'פלין והיא חודרת לאוזני הנוכחים, ומשם, בקסם, מגיעה ישר ללב הצופים, ולרגשות הכי כנים ונטולי ציניות: שמחה, עצב, כעס, פחד, רחמים וחמלה.                דבר המנחה סיגל ורדי:

השנה מלאו 131 שנים להולדתו של צ'רלי צ'פלין. רוב התלמידים של שנת 2020 אינם מכירים את צ'רלי, את סרטיו, ואת ייחודו האישי והאומנותי, ועדיין,  בכל מפגש, אני חווה פלא שמתרחש מול עיני: קהלים בכל גיל, דת או שפה, בכל סוגי מוסדות החינוך, כולם מרותקים למסך, עוצרים את נשימתם, בציפייה לראות אם הוא הצליח לעזור לנערה העיוורת(בסרט "אורות הכרך").  אני אוהבת להכיר לקהל הצעיר את צ'רלי ועולמו, מרגישה שליחות בהנגשת קולנוע מימיו הראשונים, ומאושרת לראות את ההשפעה של סרטים אלה על התלמידים.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ורדי סיגל
050-7608189

vardisigi@gmail.com

גבעתיים, הרצוג 2 כניסה ב' גבעתיים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.