ממבה ודודה זרקשאת במזוודה

תחום: ספרות
תת-תחום: מופע ספרותי
משך זמן המופע: 40
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תיאטרון סרד
קהל יעד: ב - ג
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 06/01/2022

ההצגה הינה עיבוד תיאטרלי לשני סיפורים: "ממבה" מאת הסופרת פטימה אבו גוש חיג'אזי, ו"סיפורה של הדודה זירקשאת שמוכרת כובעים" מאת הסופר עלאא חליל. מדובר בשניים מסיפורי הילדים הבולטים בהוצאת פרויקט "חקאיא" מטעם מרכז הספר והספריות .

ממבה הינה זאבה צעירה, שמתקשה לילל כמו שאר הלהקה ויוצאת להרפתקה בחיפוש אחר הקול שלה ואחר ביטחון עצמי.

הדודה זירקשאת  נתקלת בקבוצת קופים אשר גונבים לה את הכובעים. כשהיא נאלצת  לשכנע אותם להחזיר לה אותם בדרכים שונות, היא לומדת  שמה שאנחנו לובשים על הראש שלנו לא חשוב כמו איך אנחנו משתמשים במוח שנמצא בתוך הראש.

תיאטרן בובות ואביזרים.דבר היוצרים

בעבודה זו אנו מעבירים את חוויית התיאטרון לכיתה על ידי מזעור ומבלי להשפיע על מרכיבי התיאטרון, לכן רצינו לשלב את הקריינות של הסיפור עם הדרמה . לכן בנינו תיק שהופך בקסם לבמה, עם סצינות, תאורה ומוזיקה, הבובות זזות ומדברות בתוך התיק כאילו דמויות תיאטרליות. הבובות בנויות  מחומרים ממוחזרים, שנמצאים בכל הבתים ובדרך כלל אנו מזניחים אותן כך אנו מעודדים את הילדים למצוא רעיונות אמנותיים ויצירתיים בפח האשפה של הבית. כל הבובות נבנו ללא חיתוך או הדבקה או שימוש בוחומרים שצריך לרכוש.

 

 

1- קריאת הסיפורים :  דודה זרקשאת מוכרת כובעים - סיפור ילדים מאת עלאא חליחל   והזאבה ממבה : מאת פאטמה חג'אזי.  שני הסיפורים בהוצאה לאור של מרכז חקאיא. 

2- שיחה על הדמויות ואיך מדמיינים אותם בקריאת הסיפור 

3- שיחה על תיאטרון ומה ההבדל בין הצגה לקריאת הסיפור עצמו, פרשנות היוצרים, המופע החי, הטקסטים שמשתנים. 

4- ההצגה היא מחומרים ממחוחזרים/ ביתיים , ניתן לערוך שיחה על מה אנחנו יכולים ליצר בבית ולהפעיל את הדמיון בלי לקנות דברים מוכנים בעיקר בובות ומשחקים. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תיאטרון סרד
052-5628781

sardofart@gmail.com

חיפה, יאיר שטרן 5

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.