גלית רויכמן תשפא זום

תחום: קולנוע
תת-תחום: הרצאה והדגמות
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: רויכמן גלית
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/10/2020

שלושה מפגשי קולנוע לכיתות א'-ו':

הדב פדינגטון מגיע לביקור - הסרט "הדב פדינגטון" מגולל את סיפורו של דובי קטן המגיע ללונדון הגדולה מתוך תקווה למצוא לו שם בית חם ואוהב. בין קטעי ההומור והאקשן, מלמד אותנו הסרט משהו על קבלת השונה והאחר. במהלך הפעילות נצפה בסצינות מתוך הסרט וננתח את אמצעי המבע הקולנועיים - נראה כיצד מכתיבה שפת הקולנוע את העמדה שלנו הצופים כלפי הדמויות, נזהה איך לכל סרט - ובמיוחד לזה שאנחנו צופים בו עכשיו - יש אמירה הנוגעת לא רק לחיי הדמויות אלא גם לחיינו אנו, ובקיצור - נלמד איך עובד קולנוע ומהו סוד קסמו. 

משך הפעילות 45 דקות והיא מיועדת לכיתות א'-ב'.

הארי פוטר וסוד הקסם הקולנועי - הידעתם? אמא של הארי פוטר ילדה אותו מבלי להיות בהריון. זה היה לפני קצת יותר מעשרים שנה, כשג'ואן רולינג התיישבה בקרון רכבת לנסיעה ששינתה את חייה. הדרך ארכה ארבע שעות ובמהלכן ילדה רולינג בדמיונה - מבלי שתכננה או ייחלה לכך - יצירה ספרותית שעתידה להפרש על פני שבעה כרכים - ספר לכל שנה שהילד הקוסם, הארי פוטר, ילמד בבית ספר הוגוורס לקוסמים. במהלך מפגש הקולנוע שלנו נלווה את הארי פוטר מרגעי לידתו הספרותית ועד שהוא הופך לדמות קולנועית. באמצעות צפייה בסצינות מתוך סדרת סרטי "הארי פוטר", נראה כיצד מתרחש המעבר מהמילה הכתובה לשפת הקולנוע, נלמד איך שולט הבמאי בכל אמצעי המבע - משחק, צילום, עריכה, תלבושות, תאורה, מוסיקה - ואיך כל אלה מעצבים את החוויה שלנו, הצופים היושבים באולם. זוהי הרצאת קולנוע המיועדת גם לחובבי הארי פוטר וגם לילדים שמעולם לא קראו או צפו בסרט. 

משך הפעילות 45 דקות והיא מיועדת לכיתות ג'-ו'.

רטטוי - המתכון המושלם להכנת סרט - "רטטוי" הוא סרט אנימציה המתאר את מאמציו של עכברוש מוכשר להגשים את ייעודו כטבח. באמצעות ניתוח סצינות מתוך הסרט, יתוודעו התלמידים למרכיבי הסיפור הקולנועי: כיצד טומנת בחובה סצנת הפתיחה את הגרעין הרעיוני של הסרט כולו, מהם כללי עשיית הדרמה ואיך נבנים האתגרים והמכשולים שגיבור אמיתי מתמודד איתם, ובעיקר - מהו סוד קסמם של סרטים טובים באמת. 

משך הפעילות 45 דקות והיא מיועדת לכיתות ג'-ו'.גלית רויכמן, תסריטאית ומרצה לקולנוע. בעלת תואר ראשון בספרות ותואר שני בקולנוע. חברת האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלויזיה. בימים כתיקונם מרצה בכל הארץ, לכל הגילאים. בתקופת הקורונה מסתגרת בבית עם ערימת ופלים והמון סרטים. מפגשי הקולנוע המקוונים הועברו בחצי השנה האחרונה במסגרות שונות, ביניהן: ספרית בית אריאלה, סינמטקים, מועדון מבקרי קולנוע צעירים בספרית בית השחמט בתל אביב, פסטיבל קולנוע לכל המשפחה בספרית נהריה, וכמובן במסגרות בית ספריות - בלייב או בזום.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
רויכמן גלית
052-4711395

galitr77@bezeqint.net

גבעתיים, הפועל הצעיר 16

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.