אוויר בתוך קופסה: מסביב לעולם עם ניקה והאקורדיון

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון: הצגת כלי
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: מכון למוסיקה ישראלית
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/09/2022

ניקה קושניר היא מוסיקאית, אקורדיוניסטית ומלחינה בת 35. במסגרת המופע ייחשפו התלמידים באופן משעשע וחוויתי לאקורדיון, ישמעו מוסיקה ממגוון מקומות בעולם וכמובן מוסיקה מישראל. החשיפה תכלול הסברים על מנגנון הפעולה של הכלי, סוגי האקורדיונים השונים וסקירה היסטורית, סגנונות מוסיקליים ומה מייחד כל סגנון, אזור ותרבות מוסיקלית בליווי סיפורים והדגמות. כמו כן ישמעו התלמידים את סיפור חייה של ניקה, כיצד הגיעה דווקא לכלי האקורדיון וכיצד היא מלחינה וכמובן יתנסו בכלי הנגינה בעצמם!

התלמידים יאזינו למוסיקה מהבלקן (רומניה, סרביה ובולגריה), מצרפת, ממצרים, מרוסיה מישראל ועוד, הנאה צרופה הן לתלמידים והן לסגל החינוכי.
ניקה קושניר היא אקורדיוניסטית ומלחינה בת 35. בגיל שלוש עלתה ארצה עם משפחתה מאוקראינה. גדלה בנוף הגליל, נצרת עילית לשעבר. כיום, מתגוררת בחיפה. בעלת תואר ראשון במוסיקולוגיה ותיאטרון באוניברסיטת תל אביב. למדה אקורדיון בצרפת בבית הספר לאקורדיון Cnima Jaques Mornet. לאחר שובה ארצה, למדה אצל האקורדיוניסט אמיל אייבינדר. בעלת תואר שני בחינוך מוסיקלי וכיום כותבת תזה בהנחיית פרופסור עודד זהבי, במסגרת לימודים מתקדמים בקומפוזיציה באוניברסיטת חיפה.

כאקורדיוניסטית: ניקה הופיעה על במות רבות ופסטיבלים ברחבי הארץ כמו בית העמודים, פסטיבל יערות מנשה, הצוללת הצהובה, תיאטרון הקאמרי, פסטיבל הכלייזמר בצפת, המזקקה, תאטרון תמונע, בית אביחי, לבונטין ועוד. מנגנת עם מגוון הרכבים כמו 'סקנדלי – טריו מוסיקה צוענית', 'אנסמבל הכלייזמר של תל אביב', 'תיג'וואל', 'אימאן' ועוד.

כמלחינה: יצירתה "משרד הבריאות מודיע" לקול ופסנתר (הלחנה של הנחיות משרד הבריאות בתקופת הסגר הראשון) בוצעה בחג המוסיקה הישראלית 2020 בביצוע זמרת הסופרן ניבה אשד והפסנתרנית אנסטסיה סדומסקי. יצירתה "שתי קונכיות", לטקסט של המשורר ט' כרמי בוצעה בידי זמרת הסופרן רעות ונטוררו והפסנתרן חגי יודן בחג המוסיקה 2021. יצירתה "שש תמונות חיפאיות לנבל סולו" בוצעה בביצוע בכורה בידי נגנית הנבל גתית בועזסון בפסטיבל צלילים במדבר 2021 ובביצועים נוספים בידי נגנית הנבל עדה רגימוב במסגרת סדרת המופעים "הנבל במרכז" במרכז שטריקר בתל אביב ובפסטיבל הקומפוזיציה קונטקומפ באוניברסיטת חיפה 2022. 

'אוויר בתוך קופסה': מסביב לעולם עם ניקה והאקורדיון הוא מופע מוסיקלי מרתק בביצועה של ניקה קושניר, מוסיקאית, אקורדיוניסטית ומלחינה. במופע ייחשפו התלמידים למוסיקה במגוון סגנונות מאזורים שונים בעולם, לכלי האקורדיון על סוגיו השונים, ולסיפורה של ניקה, כיצד הגיעה לאקורדיון, להלחנה ולמוסיקה בכלל. מופע מקסים, מרתק חינוכי ומצחיק

המופע לא דורש הכנה מוקדמת, אך ניתן לדבר עם הילדים על כלי נגינה שהם מכירים, על ארצות בעולם ועל המוסיקה אותה הם אוהבים ושומעים.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מכון למוסיקה ישראלית
03-6247095

office@imi.org.il

תל אביב, התעשייה 4

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.