נעה דר - עננוצה

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון: עכשווי
שם הרכב:
סיווג: להקת מחול
שם המפיק: קבוצת מחול נעה דר - עמותת הכוריאוגרפים
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

ענונצה, יצירתה האחרונה של נעה דר לילדים, היא אחותם הקטנה של עבודותיה הקודמות לקהל צעיר ולכל המשפחה – "משחקי ילדים" ו"החלום הוא צייר גדול" שזוכים להצלחה רבה.

המופע הוא תוצר של שיתוף פעולה הדוק בין נעה דר ליוצרים מתחומים נוספים: שירה גפן שכתבה את הטקסט, דניאל סלומון שחיבר את המוסיקה, פולינה אדמוב שעצבה את תלבושות והתפאורה ואורי רובינשטיין שיצר את התאורה.

המופע "עננוצה" מורכב מסיפורים קצרים, העוסקים בהשתנות ובתהליכי מעבר שמתרחשים על פני צירי זמן – כמו מזחל לפרפר, מתינוק למבוגר, מקוף לאדם, וגם בהשתנויות של רגשות ויחסים.

השינויים יכולים להתרחש בחטף או בהדרגה, בידיעה מראש או בפתאומיות קסומה וכמו בסיבוב קליידוסקופ ובהשתנות של צורות עננים – התמונות נוזלות ונובעות אחת ומתוך השנייה ולפעמים, גם חוזרות על עצמן בשינוי הרכב וצבעים.

העולם ב"עננוצה" מתקיים במרחב דמיוני שמקורו בהתרחשויות מציאותיות והוא נע הלוך וחזור מהמוכר לדמיוני ומהיומיומי למופלא.

כמו בחלום, ההתרחשות הדמיונית מהדהדת את המציאות ואיתה אפשר להפוך למי ולמה שרוצים להיות, לעבור הרפתקאות, להמציא ולגלות. וככה  – נוצרות אפשרויות חדשות להתבוננות ולחוות את המציאות.

"השפה המדוברת ב"עננוצה" היא התנועה. שפה שהמילים שלה מורכבות מדימויים, תחושות, צורות, מקצבים ואנרגיה. כשאתם צופים בענונצה, כדאי לתת לדמיון, לרגש ולעולם הדימויים הפרטי להוביל אתכם, בדיוק כמו שהובילו אותנו כשיצרנו את עננוצה”.   נעה דר

*המופע נוצר בתמיכת פרויקט "עפים" של מפעל הפיס, לעידוד יצירת מופעי מחול איכותיים לילדים

*המופע מומלץ ע"י סל תרבות ארצי לכיתות אלף עד דלת ואנחנו ממליצים מגיל 5 עד 10

יוצרת וכוריאוגרפית: נעה דר | מופיעות: דנה זכריה, הלה זוהר, שירה בן אוריאל | מנהלת חזרות (העלאה מחדש): מעיין חורש | רקדניות שותפות ליצירה: סתיו  מרין, מעיין חורש, אור אבישי | טקסט מקורי: שירה גפן | מלחין ויוצר פס קול מקורי: דניאל סלומון | עצוב חלל ותלבושות: פולינה אדמוב | עצוב תאורה: אורי רובינשטיין | קולות מוקלטים: אורנה קרת, שירה גפן, מאיה צ’רנוברוב, הלל שעשוע דר, לב קרת | צילום סטילס: תמר לם | תופרים: אוקסנה יאנוברצקי, ליאוניד אליסוב | אחראי ייצור: דני בלינסון | עצוב גרפי: דורית טלפז | דימוי בתוכנייה: פולינה אדמוב | מנהלת הצגה: תמר בר ניב | מנהלת הפקה ואדמיניסטרציה: אורית ואן אוס | בכורה: 2 לאוגוסט, 2012, מעלות, במסגרת פרויקט "עפים" של מועצת הפיס לתרבות

משך המופע: 55 דקות 

 
ביוגרפיה נעה דר
נעה דר נולדה וגדלה בקבוצת דגניה א.  כילדה למדה אצל הדה אורן ז"ל ואושרה אלקיים.  כנערה, רקדה בלהקתו של ירון מרגולין ובגיל 18 הוזמנה להצטרף ל"אנסמבל בת שבע" בהנהלת נירה פז.
בתמיכת מלגה ממרס קאנינגהאם, נסעה לניו-יורק ושם רקדה בלהקותיהם של צבי גוטהיינר, ג'נט סטונר ועוד.
ב-1987 חזרה לישראל כדי להשתתף בהקמת להקת "תמר", בה רקדה ויצרה את עבודותיה הראשונות.  בשנים 1990-1992, פעלה כיוצרת עצמאית בפריס, בתמיכת מלגות מ'קרן אמריקה – ישראל' ומשרד החוץ הצרפתי.
 ב-1993 הקימה בתל אביב את "קבוצת מחול נעה דר" במסגרתה יצרה יותר מ 30 עבודות יחד עם קבוצת רקדנים ואמנים משדות יצירה שונים השותפים ליצירת שפה ייחודית.
 בגוף העבודות שיצרה נמצאות בין השאר "נוע-נוע", "עור", "טטריס", "ארניקה", "גיד אכילס", "מוזר", "אייזאורוס – פרידה" , כמו גם יצירותיה לילדים "משחקי ילדים", "החלום הוא צייר גדול" ו"עננוצה".
יצירותיה הוזמנו בארץ ע"י "פסטיבל ישראל", "הרמת מסך", "פסטיבל עכו" ועוד, והוצגו ברחבי העולם ביפן, קוריאה, אוסטריה, איטליה , פורטוגל, גרמניה, צרפת, הונגריה, אסטוניה, פולניה, ליטא, סין, צ'ילה, קוסטה ריקה, הולנד וארה"ב.
נעה דר זכתה בפרסים רבים ביניהם פרס משרד התרבות לכוריאוגרפים צעירים, פרס המחול של שר התרבות עבור ביצוע מצטיין,  בציון לשבח לחדשנות מפסטיבל עכו עבור "טטריס", בפרס 'רוזנבלום' מטעם עריית ת"א כאמנית מחול מצטיינת,
ב"פרס היצירה במחול" מטעם משרד התרבות עבור מכלול יצירתה וב'פרס לנדאו', מטעם מועצת הפיס עבור תרומתה לתרבות הישראלית.
מלבד ללהקתה - נעה יצרה גם עבור "הזירה הבין תחומית", "אנסמבל בת-שבע", "להקת מוזע", "תאטרון באר-שבע",  "התזמורת הקאמרית הקיבוצית", להקת Transitions" " מלונדון ועוד.
בשנת 2006 , נעה הקימה את "סטודיו קבוצת מחול נעה דר"במתחם 'בית הסופר' בת"א,  שמשמש בית ליצירתה וכחלל מופעים, חזרות ולימוד ומהווה מרכז לקהילה מגוונת של אנשי מחול מקצועיים, תלמידים וחובבים.
פעילות הלהקה נתמכת ע"י משרד התרבות, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, קשתו"ם,  עריית תל-אביב - יפו  וקרן רבינוביץ' לאמנויות. הלהקה פועלת במסגרת "עמותת הכוריאוגרפים", שנעה הייתה ממקימיה.
עוד על נעה דר וקבוצת המחול: www.noadar.com

רוחב 10
עומק 8
גובה 5
מספר אומנים 3
מספר אנשי צוות 6
מספר פזות 3
זמן הקמה 06:00
שפת המופע עברית
החשכה כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
קבוצת מחול נעה דר - עמותת הכוריאוגרפים
N054-4872562

noadarpro@gmail.com

תל אביב, קפלן 6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.