מפגש בין שחקן שומע לשחקן חירש ('ילדים חורגים לאלוהים') - תשפ"א

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מפגש תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון נא לגעת
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 12/08/2020

מפגש בין שחקן שומע לשחקן חירש מתוך ההצגה 'ילדים חורגים לאלוהים'

מפגש עם נדב ניר - שחקן שומע, ובני שוקרון - שחקן חירש, המשחקים זה לצד זה בתוך קאסט המורכב משחקנים שומעים וחירשים בהצגה 'ילדים חורגים לאלוהים' מאת מארק מדוף ובבימוי נועם שמואל.

במפגש המלווה בתרגום שפת הסימנים, בני ונדב ישתפו מחווייתם המקצועית והאישית - על עבודה משותפת בשתי שפות, ועל האתגר והייחוד שבעבודה בתוך קאסט שכזה. המפגש מעלה נושאים חשובים לדיון בשיח החברתי-קהילתי-תרבותי. על הפערים, השוני והדמיון בין תרבויות וקהילות, על תקשורת בלתי אמצעית, ועל כוחה של האמנות לפרוץ את מגבלות השפה.

בהצגה נדב ובני משחקים בתפקידי מורה ותלמיד, ובמפגש יוצגו מונולוגים וסצינה משותפת מתוך ההצגה, שיאפשרו שיח פתוח עם המשתתפים.על ההצגה 'ילדים חורגים לאלוהים':

התנגדותה של שרה נורמן, עובדת ניקיון בבית ספר לילדים חירשים, להשתמש בקול שלה, ועקשנותה לתקשר רק בשפת הסימנים, מעמידה את ג'יימס, מורה וקלינאי תקשורת צעיר ואמביציוזי בבית הספר, בפני אתגר גדול. אתגר זה מוביל לסיפור אהבה מפתיע וטעון, הנרקם בין השניים.

לתוך רומן זה, נשזרים סיפוריהן של דמויות נוספות, שומעות וחירשות, ויחד, הם מספרים סיפור מורכב, המעמת את הקהל עם שאלות רגשיות ,חברתיות ותקשורתיות, שהן חלק מהמציאות היומיומית שלנו. מה הקשר בין תקשורת, אהבה, שפה, קהילה, גברים, נשים, יחסים, הורות וחברות , לזהות האינדיווידואלית שלנו?

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון נא לגעת
03-6330818

education@nalagaat.org.il

יפו, רחוב רציף העלייה השניה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.