בראון נטעלי ואביגיל שפרבר וסרטן "התליין" (A)

תחום: קולנוע
תת-תחום: הרצאה והדגמות
משך זמן המופע: 120
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: כץ פילמס רמי כץ
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

במשחטה קטנה ומחלידה בפאתי שוק השומרונים הנטוש בחולון, מתפרנס תימני בן 75 בשם שלום נגר משחיטת תרנגולות וכבשים. אל המשחטה מתקבצים לקוחות נאמנים מכל האזור, מנהלים שיחות על החיים, ולעתים גם מבקשים משלום כפרה. שלום החכם והחם מברך ומצחיק אותם, ובעיקר שובה את לבם בסיפורים מסמרי שיער מעברו, כולל הסיפור על החוויה הטראומטית שעבר כתליין של אדולף אייכמן. את צרותיו הוא שומר לעצמו. בנו חלה בסרטן ושלום מנסה בכל דרך למצוא מזור למחלה. האופטימיות, ההומור והאמונה המאפיינים אותו עומדים במבחן קשה. דיוקן אלטרנטיבי של מי שנכח בשולי הפריים של אירועים היסטוריים משמעותיים, וקולו - הנושא בשורה אנושית עמוקה - טרם נשמע. (62 דקות, ישראל, 2010)

במוי: נטעלי בראון, אביגיל שפרברהשיחה עם התלמידים תתמקד בשפת הקולנוע התיעודי ובאופן שבו מיוצגים בסרט נושאים כגון תיעוד וזיכרון, גורל ובחירה, היחס לעונש מוות, יהדות וסובלנות, שואה ומזרחיים. המפגש יהיה עם אחת היוצרות.

בימוי והפקה: נטעלי בראון ואביגיל שפרבר; תסריט: נטעלי בראון; צילום: אביגיל שפרבר; עריכה: ג'ואל אלכסיס; מוזיקה: אופיר ליבוביץ;

 

שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
כץ פילמס רמי כץ
רמי כץ 0545983095

docu.tv2020@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.