זה בראש שלך

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון השעה הישראלי
קהל יעד: ג - ה
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 05/07/2021

לכל אחד מאיתנו יש שכל, ויש רגש, זה אנחנו, ככה אנחנו בנויים. כשאנחנו פועלים על פי השכל שלנו: אנחנו עושים 'את מה שנכון', 'פועלים בהגיון', 'מחשבים את צעדינו' ומתכננים הרבה תוכניות. אבל בתוכנו קיים גם הרגש ולמען האמת הרבה רגשות: אושר, מהתלהבות, תקווה אבל גם פחד, כעס, קנאה, בושה ואיך אפשר לשכוח את הרגש היפה מכולם? אהבה.

גם באופיר, ילד בן עשר, יש שכל ורגש כמו לכולנו, אבל אצל אופיר המריבות של השכל והרגש בתוך הראש שלו גורמות לכך שאופיר מגמגם, מה שגרם לו להיות ביישן, ואפילו נחשב מוזר ע"י חבריו לכיתה, והם אפילו לא יודעים כמה הוא מוכשר בעיקר בכתיבת שירים. 

אבל יום אחד, בתחילת שנת הלימודים, המורה נתנה לכיתה משימה בזוגות: לכתוב הימנון לבית הספר. ודווקא את אופיר המורה ציוותה עם ליה, הילדה הכי מקובלת בכיתה.

בביתה של ליה הלחץ משפיע על אופיר ובעיקר על הרגש והשכל שבתוכו שמנסים לפתור את המצב אבל מרוב מריבות שלהם, הגמגום רק גובר, הסיטואציה "בחוץ" משפיעה על זאת שבפנים ולהיפך והבעיות של אופיר מול ליה רק מחריפות.

רק כשאופיר מגלה שליה היא בעצם ילדה שסובלת מאותן "בעיות" שלו ובעצם כולנו כאלה הוא מצליח לאזן את השכל והרגש וכשהוא מאוזן הוא מצליח לכתוב את השיר הכי יפה שאי פעם נכתב.

ההצגה הזאת היא לא רק "מבוא לפסיכולוגיה" לילדים, היא פותחת חלון לקרבות שמתרחשים בכולנו  (גם במבוגרים כמובן) יום יום כשבמחוץ לכעורה "לא קורה כלום".

ההצגה היא קומדיה ומלאת תנועה שעולמו הפנימי של אופיר מיוצג ע"י שתי דמויות ססגוניות שהעובדה שאף אחד לא רואה אותן יוצרת כמובן סיטואציות קומיות אבל גם עם הרבה רגישות לעולמם הפנימי של הילדים עם הקשבה לסערות המתחוללות בתוכם.

ההצגה מעוררת שיח לא רק על איזון חברתי חיצוני (כגון קבלת ילד שונה ממך) אלא על איזון פנימי בין מרכיבי האישות שלנו שגם אותם אנחנו צריכים ללמוד לקבל ולאהוב.
זה בראש שלך  

בכל אחד מאתנו קיימים השכל והרגש. הם שמנהלים את חיינו, מבלבלים אותנו רגע לפני קבלת החלטה חשובה ובעיקר גורמים לנו ללמוד איך להתמודד. "זה בראש שלך" הוא סיפורו של כל ילד שחולם ללכת בעקבות הלב ולא פעם מוצא את עצמו מוותר בזכות הראש. 

אופיר הוא ילד מיוחד, מוכשר אך חסר בטחון וכשהוא בלחץ הוא נוטה לגמגם. בוקר אחד הוא מקבל משימה ממנהלת בית הספר ועליו למלא אותה עם הילדה הכי מקובלת בכיתה. האם יצליח אופיר להתגבר על חוסר הבטחון והפחדים שלו? האם יוותר? 

 

מחזה: גור קורן

בימוי: גומא פריד

מנהל הפקה: ג'קי קצנק

תמלילים: נועם חורב

מוסיקה ולחנים: ליאור רונן

עיצוב תפאורה: סשה ליסאנסקי

עיצוב תאורה: אורי מורג

עיצוב תלבושות: אביעד (אריק) הרמן

כוריאוגרפיה: טל קון  

תפעול טכני: חברת סיזר (יגאל כהן)    

שחקנים: אלכסה לרנר, בן יוסיפוביץ, דביר מזיא, מור ענטר        

ההצגה הזאת היא לא רק "מבוא לפסיכולוגיה" לילדים, היא פותחת חלון לקרבות שמתרחשים בכולנו (גם במבוגרים כמובן) יום יום כשבמחוץ לכעורה "לא קורה כלום".

ההצגה היא קומדיה ומלאת תנועה שעולמו הפנימי של אופיר מיוצג ע"י חמש דמויות ססגוניות שהעובדה שאף אחד לא רואה אותן יוצרת כמובן סיטואציות קומיות אבל גם עם הרבה רגישות לעולמם הפנימי של הילדים עם הקשבה לסערות המתחוללות בתוכם.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון השעה הישראלי
0505529226

orlyhashaa@gmail.com

תל-אביב, נחלת יצחק 8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.