דוקטור בטיחות

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון: ארוע תאטרוני
שם הרכב: בובות ושחקן/ית
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: מסטיק שיווק והפקות
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 03/01/2023

דר' בטיחות - הצגה ילדים מבדרת, מעצימה, אינטראקטיבית, רלוונטית המעבירה מסר ברור ומתאים לכל ילד וילדה על החשיבות לגלות ערנות לסביבה, לעורר מודעות לאחריות אישית ולהיות נאמני בטיחות בכל מקום וזמן.

במהלך 31 שנות התנדבותו של "איציק הליצן" בבית חולים שניידר הוא נחשף לנפילות, פציעות ותאונות לא צפויות של ילדים  לצד ילדים שבלעו גופים זרים, מגנטים - מטבעות - כפתורים, חלקי משחק מזיקים ועוד..

בהצגה, מוזמנים הילדים לגלות איך להישמר ולשמור על עצמם, אסור להכניס גופים זרים לפה, להיזהר מסכנות בבית ובסביבתם הקרובה, במגרש המשחקים ובכלל בחוץ: נדגים קסדה ומגיני ברכיים לרכיבה בטוחה על אופניים, הליכה בטוחה על המדרכה (רחוק מהכביש).

חצייה בטוחה בלי לדבר במכשיר הסלולרי (להסתכל לצדדים /בזריזות ובקו ישר), חגורת בטיחות, נחשוב היכן בטוח לשחק בכדור, ובלילה מומלץ ללבוש בגדים בהירים ועוד...

רופאי בית חולים שניידר במחלקה הכירורגית, דר' לינור בראון פסיכולוגית קלינית לילדים, עובדת סוציאלית, המשוררת/תסריטאית אירית תמיר, וביחד עם איציק השקיעו זמן ומחשבה ליצור סיפור מסגרת המתאים לילדים בגיל הרך, סיפור מסגרת כולל קטעי קישור עשירים בדוגמאות – המבוססים על שירים מקוריים, שמחים, קליטים עם ערך מוסף, תפאורה, אביזרים  ותלבושות בהתאם.
לצפייה בסרטון

דר בטיחות 

איציק (עוזרי) הליצן - "חלוץ הליצנות הרפואית". לפני בדיוק 31 שנים הוזמן להדליק נר שביעי של חנוכה בביה"ח "שניידר" בפ"ת, במחלקה הכירורגית שנחנכה באותם ימים. מפגש זה היווה עבורו אירוע מכונן, שמשפיע על חייו עד רגע זה. מאז ועד היום הוא מגיע מינימום 3 פעמים בשבוע לבי"ח ומתנדב במחלקות האונקולוגית, כירורגית, טיפול נמרץ, ניתוחי חזה ולב, ובחדרי הניתוח. שם הוא מלווה ילדים לניתוחים, במהלך תהליך ההרדמה וכן לאורך ההתאוששות.הוא מונה יצחק ע"י פרופ' מיכאל זר ז"ל, מנהל המחלקה הכירורגית דאז ב"שניידר", לליצן רפואי ראשי של ביה"ח, והוכתר על ידיו כחלוץ הליצנות הרפואית במדינת ישראל, בהדגישו את האפקט הטיפולי שמביא עמו "איציק הליצן", ואת התקשורת המיוחדת שלו עם הילדים, המשחקת תפקיד בלתי מבוטל בהחלמתם. לדבריו, הצוות הרפואי אמון על הריפוי הפיזי, והליצן ממשיך מאותה נקודה את ריפוי הנפש, שלב שהוא חלק בלתי נפרד מן ההחלמה. כליצן רפואי הוא מוזעק "איציק הליצן" לא אחת על ידי הצוות הרפואי בשבתות, בחגים ובלילות, לטובת ילדים המתקשים אל מול התהליך הרפואי. הוא מגיע לבוש ומאופר כליצן, מקבל הנחיות מן הצוות הרפואי בנוגע לכל ילד וילד ומפעיל את קסמיו תרתי משמע. בעקבות לא מעט מקרים ובאחד הימים היותר קשים בבית החולים נולד הרעיון למופע. הרופאים שמודעים לכישוריו הציעו לו (הודיעו לו שהוא ולא אחר "חובה עליו") להפיק הצגה שתלמד את הילדים להישמר בסביבה הקרובה שלהם. איציק ביחד עם צוות רופאים כירורגיים – דר' לינור בראון פסיכולוגית קלינית – עובדת סוציאלית - אירית תמיר שאחראית על המילים והלחנים נולד מופע מוזיקלי - הצגת ילדים עם ערך מוסף.  

שלום, 

מציעה לכל מורה/גננת/מדריך ומדריכה - לשוחח עם הילדים טרם ההצגה על הסכנות בסביבה הקרובה אליהם ואיך אפשר להימנע מהם. נשמח אם אפשר יהיה לספר על איציק - כליצן רפואי ומה התפקיד של הליצן הרפואי. נשמח אם תספרו לילדים שמדובר בהצגה צבעונית, מבוססת על שירים וסיפור מסגרת עם ערך מוסף.  

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מסטיק שיווק והפקות
0543330060

mastik.hafakot@gmail.com

חולון, קרייתי 26/2

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.