גליה עוז וספרה "אני מייקי"

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: עוז גליה
קהל יעד: ד - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/08/2017

כמה שטויות מייקי עושה! הוא קופץ ממקומות גבוהים, מסתבך עם המורים ואף אחד לא רוצה לשבת לידו בכיתה. אם ישאלו אותו, הוא יגיד שלא הכל באשמתו. ואולי הוא לא יגיד, כי הוא ילד שתקן. קשת היא לא כמוהו. היא ילדה דברנית שמכירה בעל פה המון סיפורים מהמיתולוגיה, והכלב שלה סנופ אוהב לאכול פודינג אורז ישר מהסיר ולהירדם על השולחן (איזה מזל שיש בעולם כלבים, כי כלבים תמיד יחשבו מחשבות טובות על אנשים).
מייקי וקשת מנסים להציל את המצב (את עצמם, וזה את זו) – ומשתמשים בדימיון ובכוחה המרפא של החברוּת כדי לברוא מציאות טובה יותר. הספר מלווה באיוריה של רות גווילי.


להיות כמוני או להיות כמו כולם? איך משנים את העולם (ומה עושים אם אי אפשר לשנות…?) מהי חברוּת? הספר נוגע בנושאים האלה בהומור ובחמלה, והמפגש מאפשר לילדים להתבונן בעצמם ובאחרים באופן סובלני ומקבל.

 גליה עוז היא סופרת ילדים ובימאית תיעודית, כלת פרס ראש הממשלה תשע"ב. ספרי סידרת "שקשוקה" שכתבה בין השנים 2007-2014 היו לרבי מכר וזכו לאהדת הביקורת. ספרי הסידרה ראו אור בארה"ב, בצרפת, בספרד ובברזיל. 

גליה עוז נפגשת עם תלמידים בבתי ספר, מרצה במסגרות שונות ומלמדת סדנאות "קריאה-כתיבה" בספריות ציבוריות.

 

כהכנה למפגש, מומלץ לקרוא עם התלמידים בהמשכים את הספר "אני מייקי", ובין פרק לפרק לקיים דיון בנושאים שהילדים עצמם יבחרו להעלות. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

תגובות וקטעי ביקורת - אני מייקי

לינק לצפיה
עוז גליה
0545247607

galiaoz86@gmail.com

רמת השרון, רקפת 43

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.