מחול מחוץ לקופסא (השחורה) - מפגש מקוון בזום תשפא

תחום: מחול
תת-תחום: מפגש מחול
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: דנה רוטנברג - עמותת הכוריאוגרפים
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/12/2020

במפגש המקוון ״מחול מחוץ לקופסא (השחורה)״ בהנחיית הכוריאוגרפית, היוצרת והאוצרת הבינתחומית דנה רוטנברג:
דנה משוחחת על הדרכים בהן המחול יכול (וצריך) לצאת מהקופסא, על האתגרים הקיימים כיום בדיאלוג בין קהל למחול, על ראיית הקהל כפרטנר ולא רק כנמען, ועל יצירתיות כדרך חיים ונקודת השקפה אמנותית ואישית, וככלי להעצמה.

את כל זאת היא עושה דרך סקירה והדגמה של יצירותיה בהן היא שוברת או משחקת עם ״חוקי״ הז׳אנר:

-״נע באוזן״ האינטראקטיבית המתרחשת בחללים מוזיאוניים ומאפשרת לצופים לבחור לעצמם את פס הקול באמצעות audio guides.

-״לא עלינו״ האוטוביוגרפית המזמינה ומגייסת את הקהל לקחת חלק פעיל במופע ולהפוך לחלק בלתי נפרד מעולמה של הגיבורה.

-״נבחרת החלומות״ המייצרת באותו חלל נקודות מבט שונות, סובייקטיביות על אותה התרחשות מציאותית-בימתית, ומלהטטת בין אמת ובדיה.

-סרטי המחול שיצרה יחד  עם הבמאי אורן שקדי ויצירות הוידאו-ארט המחוליות שלהם אשר מעבירות את המחול לדו-מימד ובכך מאפשרות לו לצאת אל מרחבים ציבוריים בלתי-צפויים.

-״פרויקט 48 מחול״ שייסדה לפני 8 שנים ומפגיש יוצרים ורקדנים למרתוני בזק של 24 שעות ליצירת יצירות מחול מקוריות עם שותפים בלתי צפויים לדרך.

דנה רוטנברג

כוריאוגרפית מורה ואוצרת בינתחומית. בוגרת ביה"ס למחול "בת-דור" ומגמת המחול של התיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין. בעלת תואר ראשון במחול מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ותואר שני במחול מאוניברסיטת הולינס. בין השנים  2000-2003 ניהלה אמנותית את קבוצת המחול The Red Hill Project שייסדה בניו יורק והציגה את יצירותיה ברחבי ארה"ב וקנדה.
מאז שובה לארץ בשנת 2003 הצטרפה לעמותת הכוריאוגרפים ויצרה בכל המסגרות המרכזיות למחול, ביניהן: אנסמבל בת-שבע, פסטיבל מחולוהט, אינטימדאנס, הרמת מסך, זירת מחול, קולה של מילה, נקודת מגע וחשיפה בינלאומית. בין יצירותיה הבולטות: נע באוזן 2.0  האינטראקטיבית, בה הקהל בוחר לעצמו פסקול ליצירה באמצעות מדריכי שמע מוזיאוניים, אישונים למוסיקה חיה של נועם ענבר ואדם שפלן, תנועת הצופים שלוקחת את הקהל לא״ש לילה בגן הזן של מוזיאון ישראל, לא עלינו האוטוביוגרפית, נבחרת החלומות, 60,000 גר(ה)ם ועוד.

דנה ייסדה יחד עם אורן שקדי את פרוייקט ScreensArt - יצירות מחול למסך המיועדות להוציא את המחול העכשווי אל המרחב הציבורי והפרטי. במסגרתו העלו שתי תערוכות: dance loops
ו - cut! סרטי המחול עטורי הפרסים פרי שיתוף הפעולה שלהם Glove Story ו-s’Private I מוקרנים ברחבי העולם.

דנה יזמה ומנהלת אמנותית את פרויקט 48  מחול שנכנס עכשיו לשנתו השמינית, פרויקט יחיד מסוגו המפגיש יוצרים, רקדנים, דרמטורגים ואמנים נוספים ל״בליינד דייט״ יצירתי של שני סבבי יצירה בני 24 שעות כל אחד, המוליד יצירות חדשות  לבמה ושיתופי פעולה מקצועיים בלתי צפויים.
בספטמבר 2013 היא אצרה את סרט נע, סופשבוע של מחול, קולנוע ומה שביניהם, במסגרת פרויקט יוצר אוצר של קרן ביסטריצקי בחלל ״מחסן 2״ בנמל יפו.
דנה יזמה, אוצרת ומנחה את סדרת מפגשי ההעשרה ביקורי סטודיו בשיתוף עם עיריית תל אביב ועמותת הכוריאוגרפים. סדרת המפגשים האינטימיים פותחת צוהר עבור הקהל הרחב לתהליכי יצירה של יוצרי מחול מקומיים.

היא מנהלת אמנותית שותפה של פרוייקט הרמת מסך 2020, ומנהלת אמנותית של תכנית הרזידנסי של מרכז סדנאות הבמה. כמו כן, היא נמנית על ועדת היוצרים המייעצת של עמותת הכוריאוגרפים.

דנה מרצה בתכנית התואר השני באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. היא מלמדת, מעבירה סדנאות ומציגה את יצירותיה בארץ ובחו״ל, בין השאר באיטליה, סנגל, רוסיה, ארה"ב, הונגריה, דנמרק, גרמניה, אוסטריה,דרום אפריקה וקנדה. היא נבחרה ע"י מגזין W The Marker כאחת מהנשים המבטיחות של 2010 בתחום האמנות ונבחרה ע"י קרן שוסטרמן לעמיתה בתכנית Visiting Artist Porgram במסגרתה היתה פרופסורית אורחת באוניברסיטת פלורידה בארה"ב. דנה נמנתה על צוות ההיגוי המייסד של איגוד הרקדנים באמ"י שיצר מהפכה במודעות לזכויותיהם של רקדנים.

כלת פרס רוזנבלום ליוצרת בתחום המחול לשנת 2012 וזוכת פרס שרת התרבות לכוריאוגרפית צעירה לשנת 2014.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
דנה רוטנברג - עמותת הכוריאוגרפים
0528468564

office.drdg@gmail.com

תל אביב, נתן ילין מור 21

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.