משחק החיים - תרבות חרדים (בנות)

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תיאטרון "פסיפסו" - סוניה סודרי
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/03/2024

השחקנית והיוצרת סוניה סודרי משתפת את הקהל במסע של חייה. 

תחילתו על בימות התיאטרון בפאריס, שם שיחקה בתפקידים גדולים ואף הופיעה בכל העולם, ומשם היא מוצאת את דרכה אל החזרה בתשובה, ומחפשת את האפשרות לשמור על אמונתה ולהמשיך לעשות תאטרון. לשלב אמונה ואמנות.

השחקנית חולקת עם צופיה את הטקסטים האהובים עליה - מתוך השירה והמחזאות הקלאסית.סיפורה של סוניה סודרי מתחיל כשחקנית מוכרת, המשחקת בתיאטרון הלאומי בצרפת. כשעלתה לארץ בשנת 1980, היא חזרה בתשובה ונפרדה לתקופה מעולם המשחק, בהנחה שזה לא מסתדר עם העולם הדתי. כעבור כמה שנים, מרוב געגוע, היא חזרה למקצוע ולימדה בבתי ספר תיכוניים, אירגנה קבוצות של נשים והפיקה הצגות תיאטרון וסרטים שהיא כתבה וביימה בעצמה.​

לאורך השנים, הבחינה סוניה כי לקהל החרדי אין אפשרות ליהנות מעולם התיאטרון באופן בימתי ומקצועי שעולה בקנה אחד עם רוח האמונה היהודית. בשל כך, היא קיבלה החלטה לא פשוטה לפתוח בית ספר למשחק בו נשים חרדיות ילמדו משחק, העלאת מחזות ופיתוח קול.

התיאטרון נקרא "פסיפסו" ומקורו בשם "פסיפס" אשר משמעותו ספקטרום רחב של תרבויות, סגונות, מחזות וסיפורי חיים.

התיאטרון מונה כיום שני סניפים, אחד בירושלים ואחד בבני ברק שם מקבלות התלמידות הכשרה מלאה שמסתיימת בהצגה המועלת בפסטיבלים שונים. פעילות התיאטרון מוכרת ע"י משרד התרבות, עיריית ירושלים והקרן לירושלים.​

ההחלטה של סוניה להקמת בית ספר למשקה לנשים חרדיות הינו בשורה של ממש בעולם החרדי. בנות ונשים מגיעות מכל רחבי הארץ בכדי ללמוד תיאטרון ומוצאות מענה אמיתי וטהור לתשוקת המשחק על פי אורח חייהן.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תיאטרון "פסיפסו" - סוניה סודרי
0528188251

s.psifas@gmail.com

ירושלים, רח' דוד 10

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.